Prestížne kreditné karty

Kreditné karty

Hľadáte najvýhodnejšiu kreditnú kartu s vysokým úverovým limitom, úrazovým alebo cestovným poistením v cene, prístupom do VIP salónikov na letiskách a ďalšími zaujímavými výhodami? Na TotalMoney.sk si môžete porovnávať zlaté, platinové a ďalšie prestížne kreditné karty VISA, MasterCard, Diners Club a American Express.

TotalTip

Porovnanie kreditných kariet

Vyberte parameter, ktorý chcete porovnať

Úrok Zoradené
Ročná úroková miera. Vyjadruje, koľko musíte zaplatiť banke za požičanie peňazí. Čím je úrok vyšší, tým musíte zaplatiť viac.
Bezúročné
obdobie
Čas, počas ktorého nebudú platby kreditnou kartou úročené. Čím je bezúročné obdobie dlhšie, tým neskôr stačí dlh na karte vyrovnať bez platenia úrokov.
Bezúročné obdobie sa vzťahuje len na platby kartou u obchodníkov.
Úverový
limit
Minimálna a maximálna výška úveru, ktorú poskytuje banka pre danú kreditnú kartu. Výšku úverového limitu si volíte v priebehu vybavovania karty.
Min.
splátka
Peniaze vyčerpané z kreditnej karty je potrebné splácať aspoň minimálnou mesačnou splátkou. Minimálna splátka je určená buď ako % z dlhu alebo ako % z celkového úverového limitu.
Štandardne ide o minimálnu výšku splátky, takže vyčerpané peniaze môžete na kartu splácať aj vyššími splátkami alebo môžete splatiť všetko naraz.
Poplatky
za rok
Je to buď ročný poplatok alebo 12x mesačný poplatok. Pokiaľ banka používa súčasne ročný aj mesačný poplatok, sú spočítané do jednej sumy.
Rozpis poplatkov si zobrazíte po kliknutí na obrázok karty.
Tatra banka
VISA Platinum
10,90 % 51
dní
od 12000 € 5%
z dlžnej sumy
240,00 € Požiadať
Podrobnosti
Voliteľná výška úverového limitu od 12 000 €. Výbery hotovosti až do 5 000 € za týždeň s možnosťou individuálneho zvýšenia v prípade urgentnej potreby.
Slovenská sporiteľňa
VISA Gold
13,50 % 45
dní
od 2000 € 5%
z dlžnej sumy
90,00 € Požiadať
Podrobnosti
Vernostný program Sphere card - okamžité zľavy od 5 do 30 % u viac ako 7 000 obchodníkov na Slovensku a v ČR, možnosť prezerania zostatku a transakcií vykonaných kartou cet Internetbanking.
ČSOB
MasterCard Credit Gold
13,90 % 55
dní
od 3000 do
14800 €
5%
z dlžnej sumy
108,00 € Požiadať
Podrobnosti
Súčasťou karty je prémiový program starostlivosti ELITE, predĺžená záruka zakúpeného tovaru o 12 mesiacov a poistenie na zakúpený tovar na 6 mesiacov.
Tatra banka
VISA zlatá súkromná
14,90 % 51
dní
od 3000 do
15000 €
5%
z dlžnej sumy
96,00 € Požiadať
Podrobnosti
Vrátenie mesačného poplatku, ak platby kartou dosiahnu počas zúčtovacieho obdobia minimálne 1 000 €.
UniCredit Bank
VISA Gold Sphere VIP
17,70 % 45
dní
od 1800 do
10000 €
5%
z dlžnej sumy
72,00 € Požiadať
Podrobnosti
Vernostný program SPHERE VIP. Karta zdarma, ak objem bezhotovostných transakcií dosiahne v mesiaci 959 €. Hotovostný limit: 25% z úverového rámca. Vernostný program Sphere VIP umožňuje získať zľavy od 5% do 30% a viac vo vyše 10 000 obchodných miestach v SR, ČR i niektorých krajinách EÚ.
VÚB banka
MasterCard World
17,90 % 43
dní
od 1500 do
20000 €
5%
z dlžnej sumy
96,00 € Požiadať
Podrobnosti
Odmena za každý nákup 0,5 - 2% z platby kartou. 100% zľava z mesačného poplatku za bezhotovostné platby kartou min. 700 €.

Aktualizácia údajov: 24. 11. 2020 - Zdroj: banky | Upozorniť na zmenu alebo chybu

Vysvetlivky:

 • Úrokové sadzby sú v ročnom vyjadrení.
 • Bezúročné obdobie je čas, počas ktorého nebudú platby kreditnou kartou úročené.
 • Úverový limit je minimálna a maximálna výška úveru, ktorú poskytuje banka pre danú kreditnú kartu. Výšku úverového limitu si volíte v priebehu vybavovania karty.
 • Minimálna splátka je určená buď ako % z dlhu alebo ako % z celkového úverového limitu. Štandardne ide o minimálnu výšku mesačnej splátky, takže vyčerpané peniaze môžete na kartu splácať aj vyššími splátkami alebo môžete splatiť všetko naraz.
 • Poplatky za rok: Je to buď ročný poplatok alebo 12x mesačný poplatok. Pokiaľ banka používa súčasne ročný aj mesačný poplatok, sú spočítané do jednej sumy. Rozpis poplatkov si zobrazíte po kliknutí na obrázok karty.

Prestížne kreditné karty

Zlaté kreditné karty, platinové kreditné karty, premium kreditky alebo karty, ktoré Vám otvoria dvere do letiskových salónikov, prvotriednych reštaurácií a hotelov na celom svete… To všetko sú prestížne kreditky určené bonitným zákazníkom, ktorí hľadajú v karte istotu a zároveň exkluzivitu.

Prednosti prestížnych kariet:

 • ponuka nadštandardných služieb,
 • dostatok finančných prostriedkov,
 • istota finančných prostriedkov aj v prípade, že dôjde k strate kreditnej karty,
 • ponuka rôznych druhov poistenia zahrnutých v cene karty alebo ako voliteľných doplnkov ku karte.

Predpokladom pre získanie prestížnej kreditnej karty je dostatočne vysoký príjem. Potrebná výška príjmu závisí od podmienok konkrétnej banky, spravidla by však čistý príjem mal byť aspoň 1 000 až 1 500 € mesačne. O niektoré prestížne kreditné karty (napríklad o American Express Centurion Black) nie je možné požiadať - získať ju môže len ten, komu ju ponúkne banka.

Výhody zlatých a platinových kreditných kariet:

 • nepretržitá zákaznícka linka, na ktorej môže držiteľ karty nahlásiť jej stratu alebo krádež,
 • vysoké úverové limity a vysoké denné / týždenné limity,
 • možnosť vydania karty IAPA (pre MasterCard karty), s ktorou jej držiteľ získava zľavy vo vybraných hoteloch a požičovniach áut na celom svete,
 • možnosť členstva v programe Priority Pass (pre karty MasterCard), prostredníctvom ktorého získava držiteľ prestížnej kreditky vstup do VIP salónikov na medzinárodných letiskách,
 • cestovné a úrazové poistenie.

Porovnanie prestížnych kreditných kariet

Porovnanie na TotalMoney.sk obsahuje všetky prestížne kreditné karty ponúkané slovenskými bankami. Porovnávať si ich môžete podľa úroku, úverového limitu, minimálnej mesačnej splátky, bezúročného obdobia alebo ročných poplatkov. V tabuľke uvádzame aj doplnkové služby jednotlivých prestížnych kreditných kariet.

Chcete odmenu za každú platbu kartou? Pozrite si aj cash-back kreditné karty.

Cash-back kreditné karty  

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2

Správy

Najlepší účet zadarmo Porovnanie účtov zadarmo - 365.bank, mBank a Fio Banka
Kde získate platobnú kartu a výberu z bankomatu zadarmo? Porovnali sme 3 najpopulárnejšie účty zadarmo a vieme, ktorý je pre vás najvýhodnejší.

Bonusové karty Porovnanie bonusových kariet Slovnaft, OMV a Shell
Porovnali sme bonusové programy Slovnaft, OMV a Shell a zisťovali sme, ktorá čerpacia stanica vám za tankovanie ponúkne najviac výhod.

ČSOB Využite online služby a uzatvorte si jednoducho účet z pohodlia vášho domova
Vývoj technológií stále napreduje a s ním aj zjednodušenie služieb – vo všetkých oblastiach, aj finančných. To, čo nás v minulosti trvalo pol dňa a stovky krokov, dnes zvládneme z pohodlia domova. Jediné, čo potrebujeme je pripojenie na internet. Takto jednoducho si dokážete zriadiť aj účet v banke. Ako na to?

Ďalšie