Rodinné stavebné sporenie

Rodinné stavebné sporenie

Chcete maximálne využiť všetky výhody stavebného sporenia? Zriaďte ho pre viacerých členov svojej rodiny. Každý rok získate niekoľko štátnych prémií a po šiestich rokoch sporenia môžete nasporené peniaze využiť na čokoľvek. Ak budete mať v budúcnosti záujem o stavebný úver, všetky zmluvy si jednoducho spojíte do jednej.

Zadajte požadované parametre stavebného sporenia

Dospelí: s vkladom na osobu
Deti: s vkladom na osobu
Spolu 3 osoby s celkovým vkladom 140 € mesačne.
Vyberte interval, ako často chcete peniaze vkladať na účet stavebného sporenia.
Vyznačte, či si uplatňujete nárok na štátnu prémiu. Štátna prémia môže byť poskytnutá len na jednu zmluvu o stavebnom sporení.
Stavebné sporenie sa uzatvára vždy na 6 rokov. Ak ho zrušíte do 2 rokov, strácate nárok na štátnu prémiu. Ak ho zrušíte od 3 do 6 rokov, pre získanie štátnej prémie musíte dokladovať účel využitia nasporených peňazí. Po 6 rokoch môžete peniaze zo sporenia (vrátane štátnej prémie) použiť na čokoľvek, ak si nevezmete stavebný úver. Pri zrušení sporenia do 6 rokov počítajte aj s poplatkami za jeho zrušenie.
Svoje peniaze môžete zhodnotiť aj výhodnejšie. Nechajte nám svoje kontaktné údaje a my vám nezáväzne predstavíme iné možnosti s vyššími výnosmi.
Prosím, zaškrtnite súhlas so spracúvaním osobných údajov. Udelenie súhlasu je slobodné a dobrovoľné. Vezmite však na vedomie, že jeho poskytnutie je nevyhnutné pre spracovanie vašej žiadosti.

Súhlasím so spracúvaním osobných údajov uvedených vo formulári.
Súhlasím s marketingovým oslovením spoločnosťou TotalMoney, s.r.o. v prípade, ak ešte nie som klientom spoločnosti.

Porovnanie stavebných sporiteľní

Vyberte parameter, ktorý chcete porovnať

Nasporená
sumaZoradené
Nasporená suma je vypočítaná ako súčet Vašich vkladov, vyplatených štátnych prémií, čistých úrokových výnosov z Vašich vkladov a štátnych prémií (vrátane kapitalizácie týchto úrokov) znížená o poplatok za uzavretie stavebného sporenia a poplatky za vedenie účtu stavebného sporenia.
Pri výpočte sa uvažuje s pripisovaním štátnej prémie na konci každého roka sporenia a s účtovaním poplatku za vedenie účtu na začiatku každého roka sporenia.
Čistý
výnos
Čistý výnos je vypočítaný ako rozdiel nasporenej sumy a Vašich vkladov počas trvania stavebného sporenia.
Úrok
Ročná úroková sadzba. Vyjadruje, koľko získate za vloženie peňazí na stavebné sporenie. Čím je úrok vyšší, tým získate viac. Úroky sú na účet stavebného sporenia pripisované 1x ročne, vždy na konci roka.
Poplatok
za
uzavretie
Poplatok za uzavretie stavebného sporenia je presne vypočítaný pre uvedenú cieľovú sumu. O tento poplatok je znížená nasporená suma, ako aj čistý výnos.
Ročný
poplatok
Ročný poplatok je účtovaný pri zriadení stavebného sporenia a potom 1x ročne (vždy na začiatku roka).
Cieľová
suma
Cieľová suma je súčtom nasporenej sumy (vkladov, úrokov a štátnej prémie) a stavebného úveru. Jej hodnota závisí od výšky Vašich vkladov a od minimálneho mesačného vkladu stanoveného stavebnou sporiteľňou. Výška cieľovej sumy je navrhnutá pre Vami zadanú výšku vkladu.
Štandardná extra tarifa SE 10 655 € 575 € 1,00 % - € 39,24 € 23 300 € Požiadať
Podrobnosti
Ak chcete aj stavebný úver, tak:
 • Pre pridelenie cieľovej sumy musíte nasporiť: 5 825 €
 • Nasporíte ich za: 3,3 roka
 • Stavebný úver získate s ročným úrokom: 3,90 %
Štandardná extra tarifa SF 10 491 € 411 € 0,50 % 35,00 € 39,24 € 23 300 € Požiadať
Podrobnosti
Ak chcete aj stavebný úver, tak:
 • Pre pridelenie cieľovej sumy musíte nasporiť: 5 825 €
 • Nasporíte ich za: 3,3 roka
 • Stavebný úver získate s ročným úrokom: 3,40 %

Aktualizácia údajov: 13. 07. 2024 - Zdroj: stavebné sporiteľne | Upozorniť na zmenu alebo chybu

Vysvetlivky:

 • Úrokové sadzby sú v ročnom vyjadrení. Úroky sú na účet stavebného sporenia pripisované 1x ročne, vždy na konci roka.
 • Poplatok za uzavretie stavebného sporenia je presne vypočítaný pre uvedenú cieľovú sumu.
 • Ročný poplatok za vedenie účtu stavebného sporenia je účtovaný pri zriadení stavebného sporenia a potom 1x ročne (vždy na začiatku roka).
 • Nasporená suma je vypočítaná ako súčet Vašich vkladov, vyplatených štátnych prémií, čistých úrokových výnosov z Vašich vkladov a štátnych prémií (vrátane kapitalizácie týchto úrokov) znížená o poplatok za uzavretie stavebného sporenia a poplatky za vedenie účtu stavebného sporenia. Pri výpočte sa uvažuje s pripisovaním štátnej prémie na konci každého roka sporenia a s účtovaním poplatku za vedenie sporiaceho účtu na začiatku každého roka sporenia. Suma je zaokrúhlená na celé eurá.
 • Čistý výnos je vypočítaný ako rozdiel nasporenej sumy a Vašich vkladov počas trvania stavebného sporenia. Suma je zaokrúhlená na celé eurá.
 • Cieľová suma je súčtom nasporenej sumy (vkladov, úrokov a štátnej prémie) a stavebného úveru. Jej hodnota závisí od výšky Vašich vkladov a od minimálneho mesačného vkladu stanoveného stavebnou sporiteľňou. Výška cieľovej sumy je navrhnutá pre Vami zadanú výšku vkladu.

Rodinné stavebné sporenie

Sporiť súčasne pre viacerých rodinných príslušníkov je výhodné napríklad vtedy, ak plánujete vkladať na účet stavebného sporenia viac ako 2 800 € ročne. Práve z tejto sumy totiž získavate okrem úrokových výnosov aj maximálnu ročnú štátnu prémiu vo výške 2,5 % (max. 70 € ročne, prípadne vo výške až 35 € ak zmluvu uzatvoríte v 2. polovici kalendárneho roka). Všetko vložené naviac bude zúročené iba základným úrokom platným pre konkrétny typ stavebného sporenia. Ak by ste tieto „zvyšné peniaze“ vložili napríklad na účet stavebného sporenia Vášho dieťaťa, manžela, manželky alebo vnuka, opäť sa z nich vypočíta štátna prémia vo výške 2,5 %.

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

+421 948 090 051

Bežný hovor do siete O2

Správy

Kryptomeny Záujem o investície do kryptomien dlhodobo rastie. Akým spôsobom je možné nielen Bitcoin kúpiť?
Kryptomena už niekoľko rokov nezaujíma iba technologických nadšencov či priekupníkov pohybujúcich sa v šedej ekonomike. V dnešnej dobe sa jedná o úplne legitímny finančný nástroj, ktorý preniká k širokej verejnosti a stáva sa veľmi obľúbenou investíciou.

štátna prémia 2020 Štátna prémia v roku 2020 ostáva 70 eur
Štátna prémia predstavuje 2,5 % zo sumy ročných vkladov. Na jej získanie je potrebný vklad 2 800 eur.

ako naucit tinedzera sporit 3 tipy, ako naučiť vášho tínedžera nerozhadzovať peniaze
Mladým chýba motivácia sporiť. Vlastné bývanie a zábezpeka rodiny sú plány ďalekej budúcnosti. Poradíme vám 3 praktické tipy, ako navediete svoje dieťa k správnym finančným návykom.

Ďalšie