PZP porovnanie – najlacnejšie PZP online

PZP online

Ak chcete mať kvalitné poistenie auta za rozumnú cenu, najlepšie urobíte, keď si uzatvoríte PZP online. PZP kalkulačka pre vás porovná ponuky všetkých poisťovní a ukáže vám, kde uzatvoríte najlacnejšie PZP. Okrem ceny však zistíte aj to, v ktorej poisťovni získate bezplatné asistenčné služby alebo pripoistenie čelného skla.

Uzatvoriť si PZP online je rýchle, lacné a jednoduché. Na uzatvorenie PZP online vám stačí aj ŠPZ vozidla. Všetky dokumenty vám prídu na váš e-mail a následne aj poštou na vašu adresu. Pri PZP online máte garanciu vždy najlepšej ceny.

Urobte si PZP porovnanie a nájdite si najlacnejšie PZP online

Ktorá poisťovňa ponúka najlacnejšie PZP?

Kde nájsť najlacnejšie PZP? To je otázka, ktorá trápi väčšinu vodičov. Najlacnejšie PZP zaručene nájdete tak, keď si urobíte PZP porovnanie. Nedá sa však všeobecne povedať, ktorá poisťovňa ponúka najlacnejšie PZP. Cenotvorba poisťovní je rozličná. V niektorej poisťovni získate zľavu za bývanie mimo mesta, iná poisťovňa vám môže dať zľavu na PZP v prípade, že máte dieťa do 15 rokov. Ak je vašou prioritou cena a hľadáte najlacnejšie PZP, urobte si PZP porovnanie. PZP kalkulačka vám porovná všetky poisťovne na Slovensku a ukáže vám, ktorá ponúka najlacnejšie PZP.

PZP online Foto: Pexels

PZP cena – Ako získať najlacnejšie PZP?

PZP cena závisí od veľkého množstva faktorov. Ovplyvňuje ju nielen vozidlo, ktoré chcete poistiť, ale aj majiteľ vozidla. Čo sa týka vozidla, na PZP cenu vplývajú technické parametre motora, to znamená:

 • výkon motora v kW
 • objem valcov v cm3
 • maximálna prípustná hmotnosť v kg

Vo všeobecnosti platí, že čím silnejší motor, tým drahšie PZP. Rozdiel v cene PZP medzi vozidlom, ktoré má 60 kW a vozidlom, ktoré má 90 kW môže byť aj viac ako 100 eur.

Z pohľadu majiteľa vozidla ovplyvňuje cenu predovšetkým bezškodový priebeh, a teda koľko nehôd ste spôsobili za uplynulé roky. Niektoré poisťovne zohľadňujú horizont posledných 3 rokov, iné poisťovne sa pozerajú na predošlých 10 rokov. V prípade, že z vášho PZP už bola hradená nehoda alebo škodová udalosť, odporúčame vám uzatvoriť si PZP online, aby ste mali najlacnejšie PZP.

PZP cena - Vek majiteľa vozidla

Väčšina poisťovní znevýhodňuje mladých vodičov. Je to z dôvodu, že mladí vodiči sú podľa poisťovní rizikoví a je väčšia šanca, že spôsobia dopravnú nehodu. V prípade, že máte menej ako 25 rokov, odporúčame vám urobiť si PZP porovnanie, aby ste zistil, ktorá poisťovňa vám dá aj napriek vášmu mladému veku najlacnejšie PZP.

Naopak, vodiči nad 30 rokov sú podľa poisťovní zodpovední a preto majú výhodnejšiu PZP cenu. Niektoré poisťovne poskytujú zľavy pre vodičov nad 60 rokov. V prípade, že ste dôchodca, tak máte možnosť získať najlacnejšie PZP.

PZP porovnanie cien pre vozidlo Škoda Octavia pre vodičov od 18 rokov do 65 rokov

Vek Najlacnejšie PZP
18 rokov 109 eur
25 rokov 98 eur
30 rokov 79 eur
65 rokov 75 eur

PZP cena - Bydlisko majiteľa vozidla

Aj bydlisko držiteľa vozidla ovplyvňuje PZP cenu. Podľa štatistík poisťovní vzniká viac dopravných nehôd vo veľkých mestách, predovšetkým v Bratislave a v Košiciach. V prípade, že máte trvalé bydlisko v niektorom z týchto miest, platíte drahšie PZP ako obyvatelia Martina, Žiliny alebo iných miest. Najlacnejšie PZP majú obyvatelia malých obcí a dedín. Pre poisťovne sú takýto klienti najmenej rizikoví, pretože šoférujú na cestách, na ktorých sa nenachádza také množstvo vozidiel a preto je menšia pravdepodobnosť, že dôjde k dopravnej kolízii.

PZP porovnanie cien pre vozidlo Suzuki Vitara pre vodičov z rôznych miest

Bydlisko Najlacnejšie PZP
Bratislav 120 eur
Trenčín 109 eur
Revúca 99 eur

PZP kalkulačka

Ak hľadáte najlacnejšie PZP, pomôže vám v tom PZP kalkulačka. PZP kalkulačka je nástroj, ktorý pre vás vďaka pár klikom pripraví PZP porovnanie. PZP kalkulačka na základe vami zadaných údajov urobí porovnanie PZP cien všetkých poisťovní na Slovensku. V prehľadnej tabuľke vám ukáže, ktorá poisťovňa vám ponúkne PZP za akú cenu. Vy tak za pár sekúnd zistíte, kde získate najlacnejšie PZP. PZP kalkulačka vám ukáže aj to, či k PZP online získate aj nejaké benefity, ako napríklad bezplatné pripoistenie čelného skla alebo bezplatné asistenčné služby.

Na internete je veľa PZP kalkulačiek. Ktorú si vybrať?

Na internete nájdete množstvo PZP kalkulačiek. Poisťovne však menia svoje cenníky aj niekoľkokrát do roka a preto je potrebné PZP kalkulačky pravidelne aktualizovať a sledovať trendy poisťovní. Iné PZP kalkulačky, ktoré nájdete na internete, nemajú vytvorený tým odborníkov, ktorý by sa venoval špeciálne PZP kalkulačkám. Preto sa vám môže stať, že uzatvoríte PZP online podľa starého cenníka poisťovne. Poisťovňa vám takúto zmluvu vypovie a vy tak budete jazdiť bez platného PZP, za čo vám hrozí pokuta.

PZP kalkulačka Foto: Pexels

Pri uzatvorení PZP online sa spoľahnite na odborníkov. Na našej PZP kalkulačke pracuje tým špecialistov na poistenie vozidiel. Ceny sú pravidelne aktualizované a môžete si byť istý, že informácie v PZP kalkulačke sú vždy aktuálne a presné. Navyše, naši odborníci sú v priamom kontakte s poisťovňami. Vďaka sme informovaní o všetkých zmenách, preto vám vieme odporučiť najvýhodnejšie a najlacnejšie PZP.

PZP pripoistenia

Poisťovne ponúkajú k PZP aj pripoistenia. Niektoré ponúkajú zadarmo, formou takzvaného verejného prísľubu. Za väčšinu pripoistení PZP si však musíte priplatiť. Toto sú pripoistenia, ktoré môžete k PZP získať:

 • Pripoistenie čelného skla
 • Pripoistenie stretu so zverou
 • Pripoistenie úrazu
 • Pripoistenie batožiny
 • Pripoistenie živelnej udalosti

Najčastejšie využívaným pripoistením je pripoistenie čelného skla a pripoistenie stretu so zverou. S týmito dopravnými udalosťami sa vodiči stretávajú najčastejšie. Havarijné poistenie kryje náklady na opravu v prípade stretu so zverou aj poškodenia čelného skla.

PZP pripoistenie Foto: Pexels

PZP a havarijné poistenie – Aký je v tom rozdiel?

Niektorí vodiči, ktorí si kúpili svoje prvé auto a po prvýkrát sa zaujímajú o poistenie auta, nevedia rozdiel medzi povinným zmluvným poistením a havarijným poistením. Každé z týchto poistení však slúži na pokrytie rozličných nákladov.

Povinné zmluvné poistenie

Povinné zmluvné poistenie, označované aj ako PZP, musí mať vodič uzatvorené zo zákona. Hovorí sa mu aj zákonné poistenie auta alebo zákonná poistka na auto. PZP slúži na pokrytie škôd, ktoré spôsobíte svojím vozidlom niekomu inému. PZP zo zákona nehradí škody, ktoré vzniknú na vašom vozidlo. Škoda na vašom vozidle bude z PZP uhradená iba v prípade, že máte k PZP uzatvorené pripoistenia.

Havarijné poistenie

Havarijné poistenie, označované aj KASKO, je dobrovoľné poistenie auta. Zákon neukladá povinnosť mať uzatvorené havarijné poistenie. Z havarijného poistenia sa hradia škody, ktoré vznikli na vašom vozidle. Havarijné poistenie býva výrazne drahšie ako povinné zmluvné poistenie. Aj preto sa havarijné poistenie uzatvára spravidla na nové vozidlá. Na staršie vozidlá sa väčšinou havarijné poistenie neoplatí uzatvoriť, pretože náklady na opravu môžu presiahnuť samotnú hodnotu vozidla.

Príklad: Na križovatke ste nestihli dobrzdiť a narazili ste do vozidla stojaceho pred vami. Na cudzom vozidle ste poškodili svetlá, na vašom vozidle sa poškodil nárazník. Oprava svetiel bude hradená z vášho PZP. Oprava nárazníka bude hradená z vášho havarijného poistenia.

Najlacnejšie PZP Foto: Pexels

Poistenie auta online

Stále viacej vodičov uprednostňuje uzatvoriť si poistenie auta online. Poistenie auta online je lacné, rýchle a jednoduché. Poistenie auta online uzatvoríte z pohodlia domova, máte dostatok času na rozmyslenie, všetky informácie pokope a prehľad o cenách v jednotlivých poisťovniach. Cez internet si môžete uzatvoriť:

 • PZP online
 • Havarijné poistenie online

Kde si môžem uzatvoriť poistenie auta online?

Online PZP poistenie ponúkajú tieto poisťovne:

 • PZP Axa
 • PZP Kooperativa
 • PZP Union
 • PZP Uniqa
 • PZP Groupama
 • PZP Allianz
 • PZP Generali
 • PZP Genertel
 • PZP ČSOB
 • PZP Komunálna poisťovňa
 • PZP Wüstenrot

PZP doklady

Po uzatvorení PZP online dostanete na e-mail všetky potrebné doklady. Okrem iného budú medzi nimi aj všeobecné poistené podmienky, údaje pre zaplatenie PZP a zelená karta. Zelená karta slúži ako potvrdenie o tom, že máte uzatvorené platné povinné zmluvné poistenie.

PZP zelená karta

Zelená karta je najdôležitejší doklad pri uzatvorení PZP. Zelená karta slúži ako potvrdenie o tom, že máte uzatvorené povinné zmluvné poistenie. Kedysi bola takýmto dokladom biela karta a zelená karta sa využívala v zahraničí. V roku 2019 sa však biela karta zrušila a vodičom stačí mať pri jazde na Slovensku aj v zahraničí vo vozidle zelenú kartu.

Pri uzatvorení PZP online vám príde dočasná zelená karta na váš e-mail. Tú je potrebné mať so sebou vo vozidle, pokým vám nepríde originál zelenej karty poštou na vašu adresu. Aj dočasná zelená karta slúži ako potvrdenie o uzatvorení PZP online.

PZP cena Foto: Pexels

PZP na motorku

V prípade, že vlastníte motorku, aj na ňu musíte mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie. PZP na motorku môžete taktiež uzatvoriť cez PZP kalkulačku. Doklady o uzatvorení PZP na motorku vám prídu na váš e-mail. Po zaplatení poistného vám pošle poisťovňa originály dokumentov na vami zadanú adresu.

PZP pre ZŤP

Aj držitelia ZŤP preukazu majú povinnosť uzatvoriť si povinné zmluvné poistenie. ZŤP od uzatvorenia PZP nie sú oslobodení, niektoré poisťovne však poskytujú ZŤP zľavu na PZP. PZP pre ZŤP tak môže byť v konečnom dôsledku lacnejšie až o 20%. Aj PZP pre ZŤP môže byť uzatvorené cez internet. Poisťovňa však môže vyžadovať potvrdenie, že klient je zdravotne ťažko postihnutý. Pri PZP online stačí, keď poisťovni pošlete kópiu ZŤP preukazu e-mailom.

PZP pokuta

Povinnosť uzatvoriť povinné zmluvné poistenie káže zákon. V prípade, že PZP neuzatvoríte, hrozí vám vysoká pokuta. Dopravná polícia si počas cestnej kontroly overí aj platnosť vášho PZP. Vo vozidle je preto potrebné mať zelenú kartu, ktorá potvrdzuje, že PZP máte uzatvorené. Pri uzatvorení PZP online vám príde zelená karta na e-mail a následne vám ju poisťovňa pošle poštou. Počas cestnej kontroly je možné preukázať PZP aj dočasnou vytlačenou zelenou kartou. V takom prípade vám PZP pokuta nehrozí.

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2

Správy

3 tipy ako usetrit 3 tipy, ako ku koncu leta ušetriť
Koronavírus ovplyvnil nielen dovolenkové plány Slovákov, ale aj rozpočet mnohých domácností. Poradíme vám, ako využiť posledné letné dni na ozdravenie rodinného rozpočtu.

pzp zaplatte tolko kolko prejazdite Za PZP zaplaťte iba toľko, koľko v počas roka prejazdíte
Poisťovňa Union pripravila špeciálnu akciu pre príležitostných vodičov – 30% zľava za málo najazdených km.

tankovacia karta k poisteniu K poisteniu auta môžete získať tankovaciu kartu v hodnote 30 eur
Uzatvorte si PZP alebo havarijné poistenie cez internet a získajte poukaz na nákup pohonných hmôt.

Ďalšie