PZP Porovnanie – Nájdeme najlacnejšie PZP pre vaše vozidlo

Ak chcete mať kvalitné poistenie auta za rozumnú cenu, urobte si PZP porovnanie a uzatvorte si poistenie auta cez internet. Naša kalkulačka pre vás porovná ponuky všetkých poisťovní a ukáže vám, kde uzatvoríte najlacnejšie PZP. Okrem ceny v porovnaní uvidíte aj to, v ktorej poisťovni získate bezplatné asistenčné služby alebo balíčky pripoistení.

Uzatvoriť si povinné zmluvné poistenie cez náš porovnávač cien je rýchle, lacné a jednoduché. Na uzatvorenie PZP vám bude stačiť ŠPZ vášho vozidla. online vám stačí aj ŠPZ vozidla. Všetky dokumenty vám prídu na e-mail a následne aj poštou na vašu adresu.

Pre PZP porovnanie stačí zadať ŠPZ

V ktorej poisťovni uzatvoríte najlacnejšie PZP?

Nedá sa povedať, všeobecne povedať, v ktorej poisťovni uzatvoríte najlacnejšie PZP. Vieme vám však garantovať, že cez naše PZP porovnanie uzatvoríte autopoistku najvýhodnejšie. Naša kalkulačka prepočíta cenu poistenia vášho vozidla v jednotlivých poisťovniach na Slovensku. V prehľadnej tabuľke vám následne ukáže, koľko by vás stálo poistenie v ktorej poisťovni.

Od čoho závisí cena PZP?

Cenu poistenia ovplyvňuje niekoľko faktorov. Sú nimi napríklad vozidlo, ktoré chcete poistiť, ale aj vy ako majiteľ vozidla. Čo sa týka vozidla, na cenu PZP vplývajú technické parametre:

  • výkon motora v kW
  • objem valcov v cm3
  • maximálna prípustná hmotnosť v kg

Vo všeobecnosti platí, že čím silnejší motor, tým drahšie PZP. Rozdiel v cene PZP medzi vozidlom, ktoré má 60 kW a vozidlom, ktoré má 90 kW môže byť aj viac ako 100 eur.

PZP porovnanie Foto: Pexels

Z pohľadu majiteľa vozidla ovplyvňuje cenu predovšetkým bezškodový priebeh, a teda koľko nehôd ste spôsobili za uplynulé roky. Niektoré poisťovne zohľadňujú horizont posledných 3 rokov, iné poisťovne sa pozerajú na predošlých 10 rokov. V prípade, že z vášho poistenia už bola hradená nehoda alebo škodová udalosť, odporúčame vám uzatvoriť si PZP online cez PZP porovnanie, aby ste zistili, kde aj napriek nehode získate PZP za nízku cenu.

Porovnanie ceny PZP podľa veku majiteľa vozidla

Väčšina poisťovní znevýhodňuje mladých vodičov. Je to z dôvodu, že mladí vodiči sú podľa poisťovní rizikoví a je väčšia šanca, že spôsobia dopravnú nehodu. V prípade, že máte menej ako 25 rokov, odporúčame vám urobiť si PZP porovnanie, aby ste zistil, ktorá poisťovňa vám dá aj napriek vášmu mladému veku najlacnejšie PZP.

Naopak, vodiči nad 30 rokov sú podľa poisťovní zodpovední a preto majú výhodnejšiu PZP cenu. Niektoré poisťovne poskytujú zľavy pre vodičov nad 60 rokov. V prípade, že ste dôchodca, tak máte možnosť získať najlacnejšie PZP.

Porovnanie ceny PZP pre vozidlo Škoda Octavia pre vodičov od 18 rokov do 65 rokov

Vek Cena PZP
18 rokov 109 eur
25 rokov 98 eur
30 rokov 79 eur
65 rokov 75 eur

Porovnanie ceny PZP podľa bydliska majiteľa vozidla

Aj bydlisko držiteľa vozidla ovplyvňuje cenu povinného zmluvného poistenia. Podľa štatistík poisťovní vzniká viac dopravných nehôd vo veľkých mestách, predovšetkým v Bratislave a v Košiciach. V prípade, že máte trvalé bydlisko v niektorom z týchto miest, platíte drahšie PZP ako obyvatelia Martina, Žiliny alebo iných miest. Najlacnejšie PZP majú obyvatelia malých obcí a dedín. Pre poisťovne sú takýto klienti najmenej rizikoví, pretože šoférujú na cestách, na ktorých sa nenachádza také množstvo vozidiel a preto je menšia pravdepodobnosť, že dôjde k dopravnej kolízii.

PZP porovnanie cien pre vozidlo Suzuki Vitara pre vodičov z rôznych miest

Bydlisko Cena PZP
Bratislav 120 eur
Trenčín 109 eur
Revúca 99 eur

Stále viac vodičov uprednostňuje uzatvorenie poistky cez PZP porovnanie

Poistenie auta online je lacné, rýchle a jednoduché. Uzatvoríte ho kedykoľvek z pohodlia domova, máte dostatok času na rozmyslenie, všetky informácie pokope a prehľad o cenách v jednotlivých poisťovniach. Okrem povinného zmluvného poistenia si cez internet môžete uzatvoriť aj havarijné poistenie.

Naša PZP kalkulačka spolupracuje so všetkými poisťovňami

Online poistenie cez naše PZP porovnanie aktuálne ponúkajú všetky veľké poisťovne – Axa, Kooperativa, Union, Uniqa, Groupama, Allianz, Generali, Genertel, ČSOB, Komunálna poisťovňa, Wüstenrot.

PZP kalkulačka Foto: Pexels

Pripoistenia k PZP

Poisťovne ponúkajú k PZP aj pripoistenia. Niektoré ponúkajú zadarmo formou takzvaného verejného prísľubu. Za väčšinu pripoistení si však musíte priplatiť. Toto sú pripoistenia, ktoré môžete k PZP získať:

  • Pripoistenie čelného skla
  • Pripoistenie stretu so zverou
  • Pripoistenie úrazu
  • Pripoistenie batožiny
  • Pripoistenie živelnej udalosti

Doklady k PZP a zelená karta

Po uzatvorení PZP cez porovnanie dostanete všetky potrebné doklady na e-mail. Budú medzi nimi všeobecné poistené podmienky, údaje pre zaplatenie PZP, návrh zmluvy a zelená karta. Zelená karta slúži ako potvrdenie o tom, že máte uzatvorené platné povinné zmluvné poistenie.

Na čo slúži zelená karta?

Zelená karta je najdôležitejší doklad pri uzatvorení PZP. Slúži ako potvrdenie o tom, že máte uzatvorené povinné zmluvné poistenie. Kedysi bola takýmto dokladom biela karta a zelená karta sa využívala v zahraničí. V roku 2019 však bola biela karta zrušená a vodičom stačí mať pri jazde vo vozidle na Slovensku aj v zahraničí zelenú kartu.

Pri uzatvorení PZP cez porovnanie vám príde dočasná zelená karta na váš e-mail. Tú je potrebné mať so sebou vo vozidle, pokým vám nepríde originál zelenej karty poštou na vašu adresu. Aj dočasná zelená karta slúži ako potvrdenie o uzatvorení poistenia.

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

+421 948 090 051

Bežný hovor do siete O2

Správy

jednodňová diaľničná známka Jednodňová diaľničná známka Eurovignette
Eurovignette bude platná vo všetkých krajinách EÚ

3 tipy ako usetrit 3 tipy, ako ku koncu leta ušetriť
Koronavírus ovplyvnil nielen dovolenkové plány Slovákov, ale aj rozpočet mnohých domácností. Poradíme vám, ako využiť posledné letné dni na ozdravenie rodinného rozpočtu.

pzp zaplatte tolko kolko prejazdite Za PZP zaplaťte iba toľko, koľko v počas roka prejazdíte
Poisťovňa Union pripravila špeciálnu akciu pre príležitostných vodičov – 30% zľava za málo najazdených km.

Ďalšie