Klasické kreditné karty

Kreditné karty

Porovnajte si klasické kreditné karty, ktoré svojím majiteľom prinášajú nízky ročný poplatok, viac ako 40-dňové bezúročné obdobie a benefity pri nákupoch u obchodných partnerov.

Porovnanie kreditných kariet

Vyberte parameter, ktorý chcete porovnať

Úrok Zoradené
Ročná úroková miera. Vyjadruje, koľko musíte zaplatiť banke za požičanie peňazí. Čím je úrok vyšší, tým musíte zaplatiť viac.
Bezúročné
obdobie
Čas, počas ktorého nebudú platby kreditnou kartou úročené. Čím je bezúročné obdobie dlhšie, tým neskôr stačí dlh na karte vyrovnať bez platenia úrokov.
Bezúročné obdobie sa vzťahuje len na platby kartou u obchodníkov.
Úverový
limit
Minimálna a maximálna výška úveru, ktorú poskytuje banka pre danú kreditnú kartu. Výšku úverového limitu si volíte v priebehu vybavovania karty.
Min.
splátka
Peniaze vyčerpané z kreditnej karty je potrebné splácať aspoň minimálnou mesačnou splátkou. Minimálna splátka je určená buď ako % z dlhu alebo ako % z celkového úverového limitu.
Štandardne ide o minimálnu výšku splátky, takže vyčerpané peniaze môžete na kartu splácať aj vyššími splátkami alebo môžete splatiť všetko naraz.
Poplatky
za rok
Je to buď ročný poplatok alebo 12x mesačný poplatok. Pokiaľ banka používa súčasne ročný aj mesačný poplatok, sú spočítané do jednej sumy.
Rozpis poplatkov si zobrazíte po kliknutí na obrázok karty.
VISA Basic UniCredit Bank 17,70 % 45
dní
od 235 do
1000 €
5%
z dlžnej sumy
13,20 € Požiadať
Podrobnosti
Vrátenie mesačného poplatku, ak platby kartou dosiahnu počas zúčtovacieho obdobia minimálne 159 €.
VISA štandard súkromná Tatra banka 18,80 % 47
dní
od 650 do
5000 €
5%
z dlžnej sumy
30,00 € Požiadať
Podrobnosti
Možnosť získať ku karte cestovné poistenie. Vrátenie mesačného poplatku, ak platby kartou dosiahnu počas zúčtovacieho obdobia minimálne 300 €.
MasterCard Standard VÚB banka 18,90 % 43
dní
od 500 do
4000 €
3%
z dlžnej sumy
30,00 € Požiadať
Podrobnosti
7-dňový limit pre výbery z bankomatov: 500 €. Bez mesačného poplatku, ak platby kartou dosiahnu mesačne minimálne 500 €. Z platieb hlavnou a dodatkovou kartou cez internet získate späť 1%, max. 10 EUR mesačne.
MasterCard Credit Basic ČSOB 19,50 % 55
dní
od 150 do
3000 €
5%
z dlžnej sumy
30,00 € Požiadať
Podrobnosti
Karta s 55-dňovým bezúročným obdobím. Dodatková karta bez poplatku. Môžete si vybrať zo 4 druhov cestovného poistenia. Najlacnejšie poistenie STANDARD stojí 21,60 € ročne.
MasterCard Standard ČSOB 19,50 % 55
dní
od 450 do
7400 €
5%
z dlžnej sumy
30,00 € Požiadať
Podrobnosti
Kartu môžete používať bez mesačného poplatku ak mesačný objem bezhotovostných platieb dosiahne 250 €. Ku karte bezplatne získate predĺženú záruku tovarov o 12 mesiacov a ochranu nákupu na 6 mesiacov od jeho zakúpenia. Tiež si môžete vybrať zo 4 variantov cestovného poistenia. Za poistenie STANDARD zaplatíte 21,60 € ročne.
VISA Classic Slovenská sporiteľňa 19,50 % 45
dní
od 300 € 5%
z dlžnej sumy
27,00 € Požiadať
Podrobnosti
Poistenie proti zneužitiu karty, vernostný program Sphere card - okamžité zľavy od 5 do 30 % u viac ako 10 000 obchodníkov na Slovensku a v Čechách.
Šikovná karta VÚB banka 21,24 % 0
dní
od 300 do
5100 €
1/30
z limitu
15,60 € Požiadať
Podrobnosti
7-dňový limit pre výbery z bankomatov: 500 €.
mKreditka mBank 21,99 % 54
dní
od 350 do
6500 €
3%
z dlžnej sumy
18,00 € Požiadať
Podrobnosti
Bez mesačného poplatku ak je objem transakcií kartou v mesiaci väčší ako 75 €.

Aktualizácia údajov: 29. 09. 2022 - Zdroj: banky | Upozorniť na zmenu alebo chybu

Vysvetlivky k porovnaniu:

  • Úrokové sadzby sú v ročnom vyjadrení.
  • Čas, počas ktorého nebudú platby kreditnou kartou úročené, je vyjadrený ako bezúročné obdobie.
  • Úverový limit je minimálna a maximálna výška úveru, ktorú poskytuje banka pre danú kreditnú kartu. Výšku úverového limitu si volíte v priebehu vybavovania karty.
  • Minimálna splátka je vyjadrená ako percento z dlhu alebo ako percento z celkového úverového limitu.
  • Poplatky za rok predstavuje jednorazový ročný poplatok za vedenie kreditnej karty, prípadne 12x mesačný poplatok.

Klasické kreditné karty

Klasické kreditné karty sú najčastejšie vydávanými kreditným kartami. Ich primárnou funkciou je čerpanie prostriedkov banky formou úveru. Klasické kreditné karty ponúkajú základný balík služieb. V prípade, že chcete ku kreditnej karte získať nadštandardné služby, pozrite si kategóriu prestížne kreditné karty.

Aj keď klasické kreditky neponúkajú tak bohatý systém výhod ako zlaté alebo platinové kreditné karty, niekoľko benefitov sa nájde aj pre majiteľov klasických kreditných kariet. Sú nimi napríklad

  • odmeny za platby
  • zľavy u obchodníkov
  • narodeninový cashback
  • cestovné poistenie

Najväčšou prednosťou klasických kreditných kariet je však najnižší poplatok za vedenie, ktorý sa pohybuje vo výške iba pár eur mesačne.

Bezúročné obdobie pri klasických kreditných kartách

Bezúročné obdobie je pri klasických kreditkách o niečo kratšie ako pri prestížnych kreditných kartách. Pohybuje sa v rozmedzí približne od 45 do 60 dní. Dĺžka bezúročného obdobia závisí od podmienok banky.

Kreditné karty Foto: Pexels

Úrok na klasických kreditných kartách

Aj keď je poplatok za poskytnutie klasických kreditných kariet niekoľkonásobne nižší ako pri zlatých a platinových kreditných kartách, nezabudnite si všímať aj výšku úroku. Pokiaľ stihnete čerpanú sumu vrátiť v rozmedzí bezúročného obdobia, úrok neplatíte. Po skončení bezúročného obdobia sa úroky na klasických kreditných kartách pohybujú medzi 16 % - 22 %.

Ako si vybaviť kreditnú kartu?

Kreditnú kartu si najrýchlejšie vybavíte v banke, v ktorej máte vedený osobný účet. Poskytnúť vám ju však môže aj ktorákoľvek iná banka. Pri žiadosti je potrebné predložiť dokumenty potvrdzujúce váš pravidelný príjem.

Porovnanie kreditných kariet vám pomôže vybrať si kreditku s nízkym úrokom a dĺžkou bezúročného obdobia, ktorá vám bude najviac vyhovovať.

Chcete odmenu za každú platbu kartou? Pozrite si aj cash-back kreditné karty.

Cash-back kreditné karty  

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

+421 948 090 051

Bežný hovor do siete O2

Správy

vub banka Taliansko má po prvýkrát najlepšiu banku v západnej Európe
Intesa Sanpaolo bola ocenená ako Banka roka v západnej Európe a Banka roka v Taliansku od prestížneho magazínu The Banker.

Najlepší účet zadarmo Porovnanie účtov zadarmo - 365.bank, mBank a Fio Banka
Kde získate platobnú kartu a výberu z bankomatu zadarmo? Porovnali sme 3 najpopulárnejšie účty zadarmo a vieme, ktorý je pre vás najvýhodnejší.

Bonusové karty Porovnanie bonusových kariet Slovnaft, OMV a Shell
Porovnali sme bonusové programy Slovnaft, OMV a Shell a zisťovali sme, ktorá čerpacia stanica vám za tankovanie ponúkne najviac výhod.

Ďalšie