Klasické kreditné karty

Kreditné karty

Chcete si vybaviť tú najlepšiu kreditnú kartu? Na TotalMoney.sk si môžete vyberať z kariet s najnižším úrokom, najnižšími poplatkami alebo najdlhším bezúročným obdobím. Porovnaním aktuálnej ponuky bánk a nebankových spoločností ľahko nájdete tú najvýhodnejšiu kreditnú kartu pre Vás. Ak je ku karte vernostný program alebo iná výhoda, dočítate sa o nej v časti komentár.

TotalTip

Porovnanie kreditných kariet

Vyberte parameter, ktorý chcete porovnať

Úrok Zoradené
Ročná úroková miera. Vyjadruje, koľko musíte zaplatiť banke za požičanie peňazí. Čím je úrok vyšší, tým musíte zaplatiť viac.
Bezúročné
obdobie
Čas, počas ktorého nebudú platby kreditnou kartou úročené. Čím je bezúročné obdobie dlhšie, tým neskôr stačí dlh na karte vyrovnať bez platenia úrokov.
Bezúročné obdobie sa vzťahuje len na platby kartou u obchodníkov.
Úverový
limit
Minimálna a maximálna výška úveru, ktorú poskytuje banka pre danú kreditnú kartu. Výšku úverového limitu si volíte v priebehu vybavovania karty.
Min.
splátka
Peniaze vyčerpané z kreditnej karty je potrebné splácať aspoň minimálnou mesačnou splátkou. Minimálna splátka je určená buď ako % z dlhu alebo ako % z celkového úverového limitu.
Štandardne ide o minimálnu výšku splátky, takže vyčerpané peniaze môžete na kartu splácať aj vyššími splátkami alebo môžete splatiť všetko naraz.
Poplatky
za rok
Je to buď ročný poplatok alebo 12x mesačný poplatok. Pokiaľ banka používa súčasne ročný aj mesačný poplatok, sú spočítané do jednej sumy.
Rozpis poplatkov si zobrazíte po kliknutí na obrázok karty.
UniCredit Bank
VISA Classic Sphere
16,90 % 45
dní
od 500 do
6000 €
5%
z dlžnej sumy
27,48 € Požiadať
Podrobnosti
Vernostný program SPHERE. Karta zdarma ak objem bezhotovostných transakcií dosiahne v mesiaci 359 €. Hotovostný limit: 25% z úverového rámca. Vernostný program Sphere umožňuje získať zľavy od 5% do 30% a viac vo vyše 10 000 obchodných miestach v SR, ČR a niektorých krajinách EÚ.
OTP Banka
Kreditná karta MasterCard Standard Credit
17,00 % 45
dní
od 300 do
5000 €
5%
z dlžnej sumy
15,00 € Požiadať
Podrobnosti
Úrok od 17% ročne. Možnosť vydania dodatkových kariet.
UniCredit Bank
VISA Electron
17,70 % 45
dní
od 235 do
1000 €
5%
z dlžnej sumy
13,20 € Požiadať
Podrobnosti
Vrátenie mesačného poplatku, ak platby kartou dosiahnu počas zúčtovacieho obdobia minimálne 159 €.
Tatra banka
VISA štandard súkromná
18,80 % 47
dní
od 650 do
5000 €
5%
z dlžnej sumy
30,00 € Požiadať
Podrobnosti
Možnosť získať ku karte cestovné poistenie. Vrátenie mesačného poplatku, ak platby kartou dosiahnu počas zúčtovacieho obdobia minimálne 300 €.
VÚB banka
MasterCard Standard
18,90 % 43
dní
od 500 do
4000 €
3%
z dlžnej sumy
30,00 € Požiadať
Podrobnosti
7-dňový limit pre výbery z bankomatov: 500 €. Bez mesačného poplatku, ak platby kartou dosiahnu mesačne minimálne 500 €. Z platieb hlavnou a dodatkovou kartou cez internet získate späť 1%, max. 10 EUR mesačne.
ČSOB
MasterCard Credit Basic
19,50 % 55
dní
od 150 do
3000 €
5%
z dlžnej sumy
30,00 € Požiadať
Podrobnosti
Karta s 55-dňovým bezúročným obdobím. Dodatková karta bez poplatku. Môžete si vybrať zo 4 druhov cestovného poistenia. Najlacnejšie poistenie STANDARD stojí 21,60 € ročne.
ČSOB
MasterCard Standard
19,50 % 55
dní
od 450 do
7400 €
5%
z dlžnej sumy
30,00 € Požiadať
Podrobnosti
Kartu môžete používať bez mesačného poplatku ak mesačný objem bezhotovostných platieb dosiahne 250 €. Ku karte bezplatne získate predĺženú záruku tovarov o 12 mesiacov a ochranu nákupu na 6 mesiacov od jeho zakúpenia. Tiež si môžete vybrať zo 4 variantov cestovného poistenia. Za poistenie STANDARD zaplatíte 21,60 € ročne.
Slovenská sporiteľňa
VISA Classic
19,50 % 45
dní
od 300 € 5%
z dlžnej sumy
27,00 € Požiadať
Podrobnosti
Poistenie proti zneužitiu karty, vernostný program Sphere card - okamžité zľavy od 5 do 30 % u viac ako 10 000 obchodníkov na Slovensku a v Čechách.
VÚB banka
Šikovná karta
21,24 % 0
dní
od 300 do
5100 €
1/30
z limitu
15,60 € Požiadať
Podrobnosti
7-dňový limit pre výbery z bankomatov: 500 €.
mBank
mKreditka
21,99 % 54
dní
od 350 do
6500 €
3%
z dlžnej sumy
18,00 € Požiadať
Podrobnosti
Bez mesačného poplatku ak je objem transakcií kartou v mesiaci väčší ako 50 €.

Aktualizácia údajov: 24. 11. 2020 - Zdroj: banky | Upozorniť na zmenu alebo chybu

Vysvetlivky:

  • Úrokové sadzby sú v ročnom vyjadrení.
  • Bezúročné obdobie je čas, počas ktorého nebudú platby kreditnou kartou úročené.
  • Úverový limit je minimálna a maximálna výška úveru, ktorú poskytuje banka pre danú kreditnú kartu. Výšku úverového limitu si volíte v priebehu vybavovania karty.
  • Minimálna splátka je určená buď ako % z dlhu alebo ako % z celkového úverového limitu. Štandardne ide o minimálnu výšku mesačnej splátky, takže vyčerpané peniaze môžete na kartu splácať aj vyššími splátkami alebo môžete splatiť všetko naraz.
  • Poplatky za rok: Je to buď ročný poplatok alebo 12x mesačný poplatok. Pokiaľ banka používa súčasne ročný aj mesačný poplatok, sú spočítané do jednej sumy. Rozpis poplatkov si zobrazíte po kliknutí na obrázok karty.

Klasické kreditné karty

Kreditná karta je druh platobnej karty, pri ktorej nevyužívate vlastné peniaze, ale peniaze banky – t.j. čerpáte bezúčelový revolvingový úver. Na rozdiel od debetnej karty kreditná karta nie je naviazaná na bežný účet v banke. Peniaze vyčerpané z karty môžete splácať buď jednorazovo každý mesiac alebo pravidelnými mesačnými splátkami. Základné parametre kreditnej karty sú: úroková sadzba, bezúročné obdobie, mesačný alebo ročný poplatok za kartu, úverový limit a minimálna mesačná splátka.

Výhody kreditnej karty:

  • Kreditná karta je bezúčelový úver, takže peniaze z kreditnej karty môžete využiť na čokoľvek.
  • Kreditná karta je zároveň tzv. revolvingový úver (automaticky obnovovaný úver), takže všetko, čo na kreditnú kartu vrátite vo forme splátky, môžete z karty opäť vyčerpať. To znamená, že nemusíte opakovane žiadať o schválenie úveru.
  • Na všetky platby kreditnou kartou u obchodníkov sa vzťahuje bezúročné obdobie.
  • Kreditnou kartou môžete platiť v obchodoch, na internete, vyberať si peniaze z bankomatov a pri niektorých kreditných kartách môžete realizovať aj bezhotovostné prevody z karty na Váš bežný účet v banke.

Porovnanie kreditných kariet

Porovnanie na TotalMoney.sk zahŕňa všetky kreditné karty ponúkané slovenskými bankami. Porovnávať si môžete úrok, dĺžku bezúročného obdobia, výšku úverového limitu, výšku minimálnej mesačnej splátky alebo ročný poplatok za kreditnú kartu.

Chcete odmenu za každú platbu kartou? Pozrite si aj cash-back kreditné karty.

Cash-back kreditné karty  

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2

Správy

Najlepší účet zadarmo Porovnanie účtov zadarmo - 365.bank, mBank a Fio Banka
Kde získate platobnú kartu a výberu z bankomatu zadarmo? Porovnali sme 3 najpopulárnejšie účty zadarmo a vieme, ktorý je pre vás najvýhodnejší.

Bonusové karty Porovnanie bonusových kariet Slovnaft, OMV a Shell
Porovnali sme bonusové programy Slovnaft, OMV a Shell a zisťovali sme, ktorá čerpacia stanica vám za tankovanie ponúkne najviac výhod.

ČSOB Využite online služby a uzatvorte si jednoducho účet z pohodlia vášho domova
Vývoj technológií stále napreduje a s ním aj zjednodušenie služieb – vo všetkých oblastiach, aj finančných. To, čo nás v minulosti trvalo pol dňa a stovky krokov, dnes zvládneme z pohodlia domova. Jediné, čo potrebujeme je pripojenie na internet. Takto jednoducho si dokážete zriadiť aj účet v banke. Ako na to?

Ďalšie