Porovnanie zdravotných poisťovní

Ktorá je najlepšia zdravotná poisťovňa? Urobte si porovnanie zdravotných poisťovní a zistíte, kde získate príspevok na zubára, preplatenie liekov na predpis, najkratšie čakacie doby a vyšetrenia nad rámec zákona. Z porovnania zistíte, ktorá je najlepšia zdravotná poisťovňa pre novorodenca, pre ženy alebo pre športovcov.

Ktorá je najlepšia zdravotná poisťovňa?

Chcete vedieť, ktorá zdravotná poisťovňa je najlepšia? Urobte si porovnanie zdravotných poisťovní a za pár sekúnd zistíte výhody jednotlivých zdravotných poisťovní. Dozviete sa, ktorá zdravotná poisťovňa vám poskytne príspevok na zubára, preplatí lieky na predpis, kde vám zaručia najkratšie čakacie doby na vyšetrenie a očkovanie nad rámec zákona.

Najlepšia zdravotná poisťovňa pre deti

Bábätko sa po narodení automaticky stáva poistencom zdravotnej poisťovne matky. Je to však pre novorodenca najlepšia zdravotná poisťovňa? Ak čakáte bábätko alebo máte malé deti, urobte si porovnanie zdravotných poisťovní a zistíte, kde môžu vaše deti získať

 • bezplatné vyšetrenie z kvapky krvi
 • monitor dychu pre bábätká zadarmo
 • darčekový balíček pre novorodencov
 • príspevok na okuliare
Najlepšia zdravotná poisťovňa pre novorodenca Foto: Pexels

Najlepšia zdravotná poisťovňa pre ženy

Ženy častokrát potrebujú komplexnejšiu zdravotnú starostlivosť ako muži. Výberom správnej zdravotnej poisťovne môže žena získať aj tieto výhody

 • garantované vyšetrenie mamografom do 10 dní
 • preventívne vyšetrenia ženských ochorení nad rámec zákona
 • licencovanú pôrodnú asistenciu
 • štedrý darčekový košík pri narodení dieťaťa

Aké sú na Slovensku zdravotné poisťovne?

Na Slovensku pôsobia tri zdravotné poisťovne – štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa a dve súkromné zdravotné poisťovne Dôvera a Union. Výber zdravotné poisťovne nemá vplyv na výšku príspevku, ktorý každý mesiac platíte. Nezáleží na tom, či ste v štátnej alebo súkromnej zdravotnej poisťovni, váš preddavok na zdravotné poistenie sa nezmení. Výber zdravotnej poisťovne však vplýva na benefity, ktoré môžete získať.

Zmena zdravotnej poisťovne Foto: Pexels

Zmena zdravotnej poisťovne

Zdravotnú poisťovňu môžete zmeniť raz ročne. Termín podávania prihlášok do novej zdravotnej poisťovne je do konca septembra. Zdravotnú poisťovňu následne zmeníte od januára nasledujúceho roka.

Zdravotnú poisťovňu môžete zmeniť

 • osobne na pobočke v poisťovni
 • telefonicky s pracovníkom poisťovne
 • online prostredníctvom formuláru

Tip: Najpohodlnejší spôsob, ako zmeniť zdravotnú poisťovňu, je urobiť si porovnanie zdravotných poisťovní, pozrieť si benefity poisťovní a vyplniť online žiadosť o zmenu zdravotnej poisťovne.

Je potrebné informovať pôvodnú zdravotnú poisťovňu o zmene?

Kedysi platilo, že pri zmene zdravotnej poisťovne bolo potrebné odovzdať pôvodnej zdravotnej poisťovni zdravotný preukaz, nakoľko sa považoval za majetok poisťovne. Dnes to už nie je povinné. Zdravotnú poisťovňu nemusíte informovať ani o zmene a prestupe do inej zdravotnej poisťovne. O zmene zdravotnej poisťovne je však potrebné informovať vášho zamestnávateľa.

Nezabudnite: Zamestnávateľa informujte o zmene zdravotnej poisťovne do 8. januára, inak vám hrozí pokuta až 331 eur.

Najlepšia zdravotná poisťovňa Foto: PixaBay

Porovnanie zdravotných poisťovní

Porovnanie zdravotných poisťovní predstavuje najlepší spôsob, ako zistíte, ktorá zdravotná poisťovňa najlepšie vyhovuje vášmu zdravotnému stavu a životnému štýlu. Vyberte si poisťovňu, ktorá vám zaručí, že na vyšetrenie u špecialistu nebudete čakať mesiac a ktorá vám prispeje na lieky aj platené vyšetrenia.

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

+421 948 090 051

Bežný hovor do siete O2

Správy

očkovacia prémia Štát spúšťa očkovaciu prémiu
Oficiálne spustenie očkovacej prémie je naplánované na 1.augusta. Od tohto dátumu bude možné žiadať aj o sprostredkovateľský bonus.

zmena zdravotnej poistovne Zdravotnú poisťovňu môžete zmeniť aj cez internet
Zmena zdravotnej poisťovne je zadarmo, čas však máte iba do konca septembra.

union prispevok na strojcek NOVINKA: Union poskytne deťom 100 € na strojček
Finančný príspevok 100 EUR na zubára môžu využiť aj dospelí.

Ďalšie