Poistenie do hôr online

Poistenie do hôr online

Porovnanie poistenia do hôr - Nájdite si najlacnejšie poistenie do hôr pre turistov, lyžiarov, horolezcov, cyklistov aj rodiny s deťmi. V rámci horského poistenia získate aj krytie zásahu horskej záchrannej služby vrátane výjazdu vrtuľníka. V rámci balíčka pripoistení si môžete pripoistiť aj rizikové športy. Ak plánujete iba niekoľkodňovú turistiku, uzatvorte si krátkodobé poistenie do hôr. V prípade, že ste aktívny športovec, môžete si uzatvoriť celoročné horské poistenie.

Urobte si porovnanie poistenia do hôr

Pre koho je určené poistenie do hôr?

Poistenie do hôr je určené pre všetkých, ktorí sa rozhodli tráviť voľný čas vo vysokohorskom prostredí. Je vhodné pre aktívnych športovcov, ktorí trávia väčšinu času v prírode a taktiež pre príležitostných turistov, ktorí si naplánovali víkendovú turistiku. Rodiny s deťmi môžu navyše získať na horské poistenie zľavu.

Potrebujem poistenie do hôr aj na jednodňovú turistiku?

Aj pri nenáročnej prechádzke sa môže stať, že si podvrtneme členok alebo spadneme a potrebujeme rýchle lekárske ošetrenie alebo transport na najbližšiu chatu alebo parkovisko. Poistenie do hôr slúži na to, aby sme náklady vynaložené na výjazd horskej záchrannej služby a lekárov nemuseli hradiť z vlastného vrecka. Aj pri krátkej jednodňovej turistike myslite na horské poistenie. Ak si naň spomeniete na poslednú chvíľu v aute, môžete si uzatvoriť horské poistenie online.

Tip: Pred turistikou si overte aktuálnu situáciu v horách na stránkach Horskej záchrannej služby. Získate dôležité informácie o počasí aj lavínovej situácii.

Poistenie do hôr porovnanie Foto: PixaBay

Získam v rámci horského poistenia aj krytie výjazdu horskej záchrannej služby?

Či bude vaše horské poistenie pokrývať aj zásah horskej záchrannej služby vrátane výjazdu vrtuľníka záleží od toho, aký balíček poistenia si vyberiete. Urobte si porovnanie poistenia do hôr a zistíte nielen cenu poistenia, ale aj to, na aké riziká sa poistenie vzťahuje.

Oblasti, v ktorých pôsobí horská záchranná služba

Horská záchranná služba pôsobí na Slovensku v týchto oblastiach: Malá Fatra, Veľká Fatra, Belianske Tatry, Nízke Tatry, Vysoké Tatry, Západné Tatry, Pieniny, Stredné Beskydy, Kysucké Beskydy, Moravsko-sliezske Beskydy, Kysucká vrchovina, Bukovské vrchy, Kremnické vrchy, Javorníky, Slovenský raj.

Online poistenie do hôr Foto: PixaBay

Môžem si v rámci poistenia do hôr poistiť aj rizikové športy?

Áno, môžete. Niektoré poisťovne ponúkajú balíček pripoistení rizikových športov. Slováci najčastejšie hľadajú poistenie týchto športov:

  • lyžovanie mimo zjazdovky
  • freeskiing
  • horolezectvo
  • lezenie po ľadopádoch
  • zjazd na bicykli
  • Via Ferrata
  • tandemový zoskok
  • paragliding
  • parašutizmus
Horské poistenie online Foto: PixaBay

Poistenie do hôr online – Ako to funguje?

Online poistenie do hôr uzatvoríte jednoducho, stačí vám k tomu pripojenie na internet. Urobte si porovnanie horského poistenia, vyberte si balíček poistenia, ktorý vám vyhovuje najviac a poistite sa online. Dokončite žiadosť, vykonajte platbu a všetky potrebné dokumenty vám prídu na váš e-mail. Online poistenie do hôr si môžete uzatvoriť kedykoľvek, aj po ceste v aute na výlet.

Čo keď sa mi v horách niečo stane? Ako mám postupovať?

V prípade úrazu v horách je potrebné poskytnúť zranenému nevyhnutnú pomoc. Následne na to bezodkladne kontaktujte horskú záchrannú službu na telefónnom čísle 18 300. Operátor na telefóne vám dá inštrukcie, ako ošetriť zranenie a vyšle k vám záchranárov.

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

+421 948 090 051

Bežný hovor do siete O2

Správy

poistenie na hory Chystáte sa v lete na výlety po Slovensku? Nezabudnite na poistenie do hôr!
Poistenie do hôr vám pokryje náklady na ošetrenie aj výjazd horskej záchrannej služby.

Ďalšie