Vkladné knižky - Porovnanie

Vkladné knižky

Vkladné knižky sú vhodné pre sporiteľov, ktorí chcú zhodnotiť svoje úspory a nechcú sa vystavovať väčšiemu riziku. Úročenie aj doba fixácie sú vopred známe, z nich si môže sporiteľ odvodiť celkový výnos vkladnej knižky. Porovnanie vkladných knižiek vám ukáže, ktorá banka ponúka založenie vkladnej knižky najvýhodnejšie.

Nebol nájdený žiaden termínovaný vklad s požadovanými parametrami.
Prosím, zadajte iné parametre.

Vkladné knižky

Vkladná knižka predstavuje klasický spôsob sporenia, ktorý sa teší stabilnej popularite. V prípade vkladnej knižky bez výpovednej lehoty si môže sporiteľ vybrať financie kedykoľvek bez nutnosti včasného informovania banky. Pri vkladných knižkách s výpovednou lehotou musíte banke dopredu oznámiť, kedy chcete z vkladnej knižky uskutočniť výber. Výpovedná lehota je čas, ktorý musíte od oznámenia výberu počkať. Pohybuje sa od 1 mesiaca do 24 mesiacov.

Tip: Čím dlhšia výpovedná lehota, tým vyššie úročenie na vkladnej knižke.

Vkladná knižka bez výpovednej lehoty

Vkladná knižka bez výpovednej lehoty je sporiaci produkt, pri ktorom nemusíte banke dopredu oznámiť, že máte záujem o výber svojich finančných prostriedkov. Výhodou je, že peniaze na vkladnej knižke bez výpovednej lehoty máte neustále k dispozícii. Nevýhodou je nižší úrok.

+ Financie neustále k dispozícií - Nižšia úroková sadzba
Vkladné knižky Foto: Pexels

Vkladná knižka s výpovednou lehotou

Vkladná knižka s výpovednou lehotou je sporiaci produkt banky, pri ktorom je potrebné bankovú spoločnosť dopredu informovať o výbere finančných prostriedkov. Vkladná knižka môže mať niekoľko výpovedných lehôt, najčastejšie je to od 1 mesiaca do 24 mesiacov. Výhodou vkladnej knižky s výpovednou lehotou je vyšší úrok.

+ Vyššia úroková sadzba - Banku je potrebné informovať o výbere financií vopred

Doklady potrebné na založenie vkladnej knižky

Založenie vkladnej knižky v banke je jednoduchý proces. Vkladnú knižku si môžete založiť za pár minút a bude vám k tomu stačiť váš občiansky preukaz. Najskôr si však urobte porovnanie vkladných knižiek, aby ste zistili, aké sú aktuálny úroky na vkladných knižkách a vybrali si tú, ktorá vaše úspory zhodnotí najlepšie.

Je vkladná knižka vhodná pre každého?

Vkladnú knižku si môže založiť ktokoľvek, kto má financie navyše, ktoré by chcel zhodnotiť. Jedinou podmienkou je vek nad 18 rokov.

Porovnanie vkladných knižiek

Chcete vedieť, ktorá vkladná knižka má najlepší úrok? Porovnajte si aktuálne úročenie vkladných knižiek s výpovednou lehotou aj bez výpovednej lehoty. Ak chcete mať istotu, že vaše peniaze budete mať k dispozícii vtedy, keď ich budete potrebovať, zvoľte si vkladnú knižku bez výpovednej lehoty alebo knižku s krátkou výpovednou lehotou. Pokiaľ viete, že peniaze nebudete dlhší čas potrebovať, porovnajte si úrokové sadzby na vkladných knižkách s dlhšími výpovednými lehotami.

Vysvetlivky:

  • Úrokové sadzby na vkladných knižkách sú v ročnom vyjadrení.
  • Pomlčka znamená, že daná banka neponúka vkladnú knižku s príslušnou výpovednou lehotou.

Hľadáte najvýhodnejšie sporenie? Porovnajte si aj termínované vklady a sporiace účty.

Termínované vklady

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

+421 948 090 051

Bežný hovor do siete O2

Správy

banka roka 2022 Rozdali sme ocenenia za najlepšie bankové produkty roka 2022
Rozdali sme ocenenia Banka roka v kategórií Najlepšia pôžička, Najlepší bankový bankový účet, Najlepší termínovaný vklad, Najlepšia hypotéka a Stabilná banka roka.

Bezpečnostné schránky Bezpečnostné schránky už od 2 € mesačne
Potrebujete si bezpečne odložiť svoje cennosti alebo dokumenty? Porovnajte si poplatky za bezpečnostné schránky vo vybraných bankách.

Kryptomeny Záujem o investície do kryptomien dlhodobo rastie. Akým spôsobom je možné nielen Bitcoin kúpiť?
Kryptomena už niekoľko rokov nezaujíma iba technologických nadšencov či priekupníkov pohybujúcich sa v šedej ekonomike. V dnešnej dobe sa jedná o úplne legitímny finančný nástroj, ktorý preniká k širokej verejnosti a stáva sa veľmi obľúbenou investíciou.

Ďalšie