Pôžičky a úvery na bývanie – Porovnanie

Pôžičky a úvery na bývanie

Hľadáte výhodnú pôžičku na bývanie? Potrebujete úver na bývanie na kúpu alebo rekonštrukciu byt bývania? Pripravili sme pre vás Úvery na bývanie – Porovnanie. Porovnanie úverov na bývanie je pravidelne aktualizované a vďaka nemu nájdete najvýhodnejšiu pôžičku na bývanie s nízkym úrokom a bez poplatku za poskytnutie.

Zadajte požadované parametre pôžičky alebo úveru na bývanie

Zadajte množstvo peňazí, ktoré si chcete požičať.
Vyberte si, ako dlho chcete požičané peniaze splácať.
Chcem:

Nebola nájdená žiadna pôžička/úver s požadovanými parametrami.
Prosím, zadajte iné parametre.

Pozrite si ešte Pôžičky na všetko, môžete ich použiť aj na bývanie!

Pôžičky na všetko

Úvery na bývanie a pôžičky na bývanie

Pôžičky a úvery na bývanie sú najčastejšie poskytované ako účelové úvery. Úvery na bývanie môžu byť poskytnuté

 • na rekonštrukciu
 • na zateplenie domu
 • na kúpu nábytku a zariadenia do domácnosti
 • na inú formu modernizácie bývania

Úvery na bývanie a pôžičky na investície do bývania sú poskytované od stoviek eur až do niekoľko tisíc eur. Nad istú výšku úveru, ktorá závisí od interných pravidiel poskytovateľa (banky, nebankovej spoločnosti, pôžičkárne), sa môže vyžadovať zabezpečenie ručiteľom alebo inou formou.

Úver na bývanie vs hypotéka

Niekedy sú ako úvery na bývanie označované aj klasické hypotekárne úvery zabezpečené nehnuteľnosťou. Keďže hypotekárne úvery sú prioritne určené na kúpu nehnuteľnosti, je im venovaný samostatný prehľad v časti „Hypotéky“.

Úvery na bývanie Foto: Pexels

Ktorý je najvýhodnejší úver na bývanie?

Najvýhodnejší úver na bývanie nájdete veľmi ľahko. Stačí si urobiť porovnanie úverov na bývanie. Stačí zadať sumu, ktorú si chcete požičať, a zvoliť dobu, ako dlho chcete úver splácať. Keďže pre vás pravidelne aktualizujeme ponuky jednotlivých bánk, nemusíte ich viac osobne obiehať, prehľadávať ich internetové stránky alebo sa spoliehať na porovnania úverov z iných zdrojov, ktoré sú často staré aj niekoľko mesiacov.

Výhody úverov na bývanie:

 • nižší úrok ako pri bezúčelovom úvere
 • netreba zakladať nehnuteľnosť
 • zväčša netreba dokladovať celú sumu čerpaných peňazí

Úver na bývanie - Porovnanie

Na TotalMoney.sk si môžete porovnať aktuálne poskytované úvery na bývanie rozdelené do dvoch skupín:

 1. úvery na rekonštrukciu a modernizáciu,
 2. úvery na nábytok, zariadenia a spotrebiče do domácnosti.

Pri úveroch na bývanie a pôžičkách s presne určenou výškou úroku vám vypočítame výšku mesačnej splátky a celkové preplatenie. Tieto úvery si môžete porovnať aj podľa poplatkov za poskytnutie úveru.

Druhú časť porovnania tvorí prehľad všetkých poskytovaných úverov na bývanie a pôžičiek, ktoré spĺňajú vaše podmienky z pohľadu výšky úveru a doby jeho splatnosti. V tomto prehľade nájdete aj úvery, pri ktorých banky alebo nebankové spoločnosti presne neurčili výšku úrokovej sadzby. Porovnávať si môžete najnižšie poskytované úrokové sadzby, doby splatnosti, poplatky za poskytnutie úveru a minimálnu a maximálnu výšku úveru pre danú úrokovú sadzbu.

Tip: Pri niektorých spoločnostiach závisí výsledný úrok na úvere na bývanie od vašej bonity.

Pôžička na bývanie Foto: Pexels

Kto môže získať pôžičku na bývanie?

O úver na bývanie a pôžičku na bývanie môže požiadať každý. Online formulár je dostupný 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Po vyplnení žiadosti o úver na bývanie bude online žiadosť odoslané priamo banke alebo nebankovej spoločnosti. Tá vašu žiadosť posúdi a rozhodne, či vám pôžičku na bývanie schváli. Úver na bývanie môže byť schválený iba osobám starším ako 18 rokov.

Tip: O schválení pôžičky a úveru na bývanie môžete byť informovaní do 24 hodín.

Pôžička a úvery na bývanie – Dokumenty

Porovnanie úverov na bývanie si môžete urobiť z pohodlia domova. Na vybavenie pôžičky na bývanie však budete potrebovať predložiť niektoré dokumenty. Jedným z nich je občiansky preukaz, aby ste sa pracovníkovi banky alebo nebankovej spoločnosti mohli identifikovať. Pracovník od vás môže požadovať dva doklady totožnosti, napríklad občiansky preukaz a vodičský preukaz.

Úver na bývanie porovnanie Foto: Pexels

Pôžička na bývanie a dokladovanie príjmu

Spoločnosti si pri žiadosti o úvery na bývanie musia overiť, či budete schopný pôžičku na bývanie splácať. Banka alebo nebanková spoločnosť od váš môžu vyžadovať potvrdenie o zamestnaní, dokladovanie príjmu alebo výpis z bankového účtu za posledný polrok.

Porovnanie úverov na bývanie – Vysvetlivky

Vysvetlenie základných pojmov z porovnania úverov:

 • Úrokové sadzby za úvery na bývanie sú v ročnom vyjadrení.
 • Poplatok za poskytnutie úveru na bývanie je presne vypočítaný pre vami zadanú výšku úveru. Banka si ho pred poskytnutím úveru stiahne z vášho bežného účtu alebo oň zníži hodnotu poskytnutého úveru.
 • Indikatívna mesačná splátka je vypočítaná pre vami zadanú výšku úveru, dĺžku splácania a dolnú hranicu úrokovej sadzby. Do výpočtu splátky nevstupuje poistenie úveru na bývanie ani ďalšie poplatky.
 • Preplatenie je suma, ktorú v priebehu splácania zaplatíte nad rámec požičaných peňazí. Do výpočtu vstupujú poplatok za poskytnutie a úroky.
 • Limit od (do) je minimálna a maximálna výška úveru na bývanie.
 • Splatnosť v mesiacoch je minimálny a maximálny počet mesiacov, počas ktorých môžete úver splácať.

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

+421 948 090 051

Bežný hovor do siete O2

Správy

banka roka 2022 Rozdali sme ocenenia za najlepšie bankové produkty roka 2022
Rozdali sme ocenenia Banka roka v kategórií Najlepšia pôžička, Najlepší bankový bankový účet, Najlepší termínovaný vklad, Najlepšia hypotéka a Stabilná banka roka.

vub banka Taliansko má po prvýkrát najlepšiu banku v západnej Európe
Intesa Sanpaolo bola ocenená ako Banka roka v západnej Európe a Banka roka v Taliansku od prestížneho magazínu The Banker.

pozicka Pôžička, ktorá vám vráti späť peniaze z jednej splátky
Požičať si môžete až do 25 000 eur.

Ďalšie