Stret so zverou k PZP

Pripoistenie stret so zverou k PZP

Jazdíte často po cestách, ktoré križujú polia alebo les? Pohybujete sa vozidlom na miestach, kde vám hrozí priamy stret so zverou? Chceli by ste svoje vozidlo voči nárazu do lesnej zvery poistiť, ale neoplatí sa vám havarijné poistenie? Riešením pre vás môže byť pripoistenie stret so zverou k PZP.

Stret so zverou - PZP

Pripoistenie stret so zverou ponúka k PZP takmer každá poisťovňa na Slovensku. Niektoré poisťovne ponúkajú toto pripoistenie k PZP zadarmo, vo väčšine poisťovní je však potrebné si za pripoistenie priplatiť.

V prípade bezplatného pripoistenia stret so zverou je dôležité všímať si limity. Začiatkom roka 2020 ponúkala pripoistenie stret so zverou zadarmo k PZP online poisťovňa Kooperativa. Maximálna výška plnenia však bola 250 eur na všetky poistné udalosti, navyše so spoluúčasťou 10 %. V prípade zrazenia lesnej zvery by vám 250 eur nemuselo pokryť ani výdavky na výmenu poškodeného čelného skla. Opravu by ste z veľkej časti museli zaplatiť z vlastného vrecka. Pre porovnanie, poisťovňa Union ponúka pripoistenie stretu s divou zverou za menší príplatok. Náklady na opravu vám však uhradí až do výšky 2 500 eur.

Stret so zverou – Ako postupovať?

Do cesty vám skočilo zviera a vy ste zrážke nevedeli zabrániť. Toto je scenár, ktorý pozná mnoho vodičov na slovenských cestách. Čo robiť v prípade zrážky so zverou? V žiadnom prípade neutečte! Miesto nehody riadne označte a privolajte mestskú políciu. Aj keď sa vám zdá, že prítomnosť polície nie je potrebná, zápisnica z vyšetrenia nehody bude potrebná pre uhradenie škody od poisťovne. V poistných podmienkach poisťovne Kooperativa sa píše:

„V prípade vzniku škodovej udalosti má poistený povinnosť hlásiť zrážku vozidla so zverou príslušnému oddeleniu policajného zboru Slovenskej republiky.“

V prípade, že by ste si túto povinnosť nesplnili, poisťovňa vám nemusí uhradiť náklady na opravu vášho vozidla.

Aké sú ďalšie pripoistenia k PZP?

Okrem stretu so zverou si môžete k PZP dojednať niekoľko ďalších pripoistení. Sú nimi napríklad

  • pripoistenie úrazu vodiča a posádky vozidla
  • pripoistenie čelného skla
  • pripoistenie batožiny
  • pripoistenie živelnej udalosti
Zelená karta Prihlásenie vozidla do evidencie

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

+421 948 090 051

Bežný hovor do siete O2

Správy

jednodňová diaľničná známka Jednodňová diaľničná známka Eurovignette
Eurovignette bude platná vo všetkých krajinách EÚ

3 tipy ako usetrit 3 tipy, ako ku koncu leta ušetriť
Koronavírus ovplyvnil nielen dovolenkové plány Slovákov, ale aj rozpočet mnohých domácností. Poradíme vám, ako využiť posledné letné dni na ozdravenie rodinného rozpočtu.

pzp zaplatte tolko kolko prejazdite Za PZP zaplaťte iba toľko, koľko v počas roka prejazdíte
Poisťovňa Union pripravila špeciálnu akciu pre príležitostných vodičov – 30% zľava za málo najazdených km.

Ďalšie