Poistenie smrti následkom úrazu

Tento typ pripoistenia slúži na zabezpečenie pozostalých v prípade, že k smrti poisteného dôjde následkom úrazu v čase poistenia. V poistenej zmluve môže byť dohodnutý čas, v rámci ktorého ak nastane smrť po úraze, tak je poisťovňa povinná vyplatiť poistnú sumu pozostalým, resp. oprávnenej osobe. Tento čas môže byť napríklad stanovený na 1 rok odo dňa úrazu. Vždy sa však skúma príčinná súvislosť medzi smrťou a pôvodným úrazom.

Ak je dohodnuté poistenie na akúkoľvek smrť a zároveň aj poistenie na smrť následkom úrazu, tak poisťovňa v prípade smrti následkom úrazu vyplatí oprávnenej osobe obidve poistné sumy.

Poistenie pre prípad smrti Poistenie trvalých následkov úrazu

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

+421 948 090 051

Bežný hovor do siete O2

Správy

Bonusové karty Porovnanie bonusových kariet Slovnaft, OMV a Shell
Porovnali sme bonusové programy Slovnaft, OMV a Shell a zisťovali sme, ktorá čerpacia stanica vám za tankovanie ponúkne najviac výhod.

ČSOB Využite online služby a uzatvorte si jednoducho účet z pohodlia vášho domova
Vývoj technológií stále napreduje a s ním aj zjednodušenie služieb – vo všetkých oblastiach, aj finančných. To, čo nás v minulosti trvalo pol dňa a stovky krokov, dnes zvládneme z pohodlia domova. Jediné, čo potrebujeme je pripojenie na internet. Takto jednoducho si dokážete zriadiť aj účet v banke. Ako na to?

Životné poistenie - poistenie trvalých následkov Poistenie trvalých následkov úrazu - porovnanie 7 životných poistení
Máte životné poistenie? Ako sa líši poistenie trvalých následkov úrazu medzi jednotlivými poisťovňami? Pozrite si porovnanie.

Ďalšie