Poistenie smrti následkom úrazu

Tento typ pripoistenia slúži na zabezpečenie pozostalých v prípade, že k smrti poisteného dôjde následkom úrazu v čase poistenia. V poistenej zmluve môže byť dohodnutý čas, v rámci ktorého ak nastane smrť po úraze, tak je poisťovňa povinná vyplatiť poistnú sumu pozostalým, resp. oprávnenej osobe. Tento čas môže byť napríklad stanovený na 1 rok odo dňa úrazu. Vždy sa však skúma príčinná súvislosť medzi smrťou a pôvodným úrazom.

Ak je dohodnuté poistenie na akúkoľvek smrť a zároveň aj poistenie na smrť následkom úrazu, tak poisťovňa v prípade smrti následkom úrazu vyplatí oprávnenej osobe obidve poistné sumy.

Poistenie pre prípad smrti Poistenie trvalých následkov úrazu

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2

Správy

Kooperativa životné poistenie Súťaž s Kooperativou: 1x bicykel, 3x kolobežka a 10x poukaz
Vyplňte krátky formulár a ste zaradený do žrebovania

Bonusové karty Porovnanie bonusových kariet Slovnaft, OMV a Shell
Porovnali sme bonusové programy Slovnaft, OMV a Shell a zisťovali sme, ktorá čerpacia stanica vám za tankovanie ponúkne najviac výhod.

ČSOB Využite online služby a uzatvorte si jednoducho účet z pohodlia vášho domova
Vývoj technológií stále napreduje a s ním aj zjednodušenie služieb – vo všetkých oblastiach, aj finančných. To, čo nás v minulosti trvalo pol dňa a stovky krokov, dnes zvládneme z pohodlia domova. Jediné, čo potrebujeme je pripojenie na internet. Takto jednoducho si dokážete zriadiť aj účet v banke. Ako na to?

Ďalšie