Denná dávka v prípade práceneschopnosti

Denná dávka v prípade práceneschopnosti, alebo tiež pripoistenie denného odškodného, predstavuje finančné prostriedky vyplatené poistenému v prípade jeho práceneschopnosti vzniknutej následkom úrazu alebo choroby. Nie každá poisťovňa však kryje práceneschopnosť v dôsledku choroby. Poistné sa vypláca počas práceneschopnosti, pričom poisťovne si väčšinou stanovujú maximálny počet dní, za ktoré sa pracovná neschopnosť počíta.

Pri uplatnení nároku na toto poistné je potrebný doklad o pracovnej neschopnosti poisteného, resp. potvrdenie lekára o čase nevyhnutného liečenia. Pri tomto type poistenia je dôležité, aby poisťovňa vyplatila dennú dávku od začiatku práceneschopnosti, pretože niektoré poisťovne plnia len od určitého dňa PN.

Denné odškodné za liečbu úrazu Denné odškodné v prípade hospitalizácie

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2

Správy

Kooperativa životné poistenie Súťaž s Kooperativou: 1x bicykel, 3x kolobežka a 10x poukaz
Vyplňte krátky formulár a ste zaradený do žrebovania

Bonusové karty Porovnanie bonusových kariet Slovnaft, OMV a Shell
Porovnali sme bonusové programy Slovnaft, OMV a Shell a zisťovali sme, ktorá čerpacia stanica vám za tankovanie ponúkne najviac výhod.

ČSOB Využite online služby a uzatvorte si jednoducho účet z pohodlia vášho domova
Vývoj technológií stále napreduje a s ním aj zjednodušenie služieb – vo všetkých oblastiach, aj finančných. To, čo nás v minulosti trvalo pol dňa a stovky krokov, dnes zvládneme z pohodlia domova. Jediné, čo potrebujeme je pripojenie na internet. Takto jednoducho si dokážete zriadiť aj účet v banke. Ako na to?

Ďalšie