Denné odškodné v prípade hospitalizácie

Pripoistenie odškodného za pobyt v nemocnici slúži na zabezpečenie poisteného v prípade jeho hospitalizácie v dôsledku úrazu alebo choroby. Rovnako ako pri pripoistení dennej dávky v dôsledku práceneschopnosti platí, že nie všetky poisťovne kryjú aj riziko hospitalizácie v dôsledku úrazu a aj riziko hospitalizácie v dôsledku choroby. Choroby v pripoistení majú zahrnuté len niektoré poisťovne.

Poistné plnenie má formu dávok vyplácaných za každý deň hospitalizácie v zdravotníckom zariadení, pričom niektoré poisťovne si vyhradzujú právo vyplácať odškodné len za určitý počet dní (napríklad maximálne 365 dní počas dvoch rokov a pod.). Pri uplatňovaní nároku na poistné je súčasťou hlásenia poistnej udalosti potvrdenie o hospitalizácii. Odškodné sa vo väčšine prípadov vypláca od prvého dňa hospitalizácie za podmienky, že hospitalizácie trvala aspoň 24 hodín.

Denná dávka v prípade práceneschopnosti Poistenie kritických chorôb

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2

Správy

Kooperativa životné poistenie Súťaž s Kooperativou: 1x bicykel, 3x kolobežka a 10x poukaz
Vyplňte krátky formulár a ste zaradený do žrebovania

Bonusové karty Porovnanie bonusových kariet Slovnaft, OMV a Shell
Porovnali sme bonusové programy Slovnaft, OMV a Shell a zisťovali sme, ktorá čerpacia stanica vám za tankovanie ponúkne najviac výhod.

ČSOB Využite online služby a uzatvorte si jednoducho účet z pohodlia vášho domova
Vývoj technológií stále napreduje a s ním aj zjednodušenie služieb – vo všetkých oblastiach, aj finančných. To, čo nás v minulosti trvalo pol dňa a stovky krokov, dnes zvládneme z pohodlia domova. Jediné, čo potrebujeme je pripojenie na internet. Takto jednoducho si dokážete zriadiť aj účet v banke. Ako na to?

Ďalšie