Slovenská sporiteľňa mení cenník

Od 1. júla 2010 budú v cene vybraných osobných účtov elektronicky zadané platby v rámci Európskeho hospodárskeho priestoru. Zdražejú úvery s poistením.

Osobné účty

V cene Osobného účtu, účtu SPOROžíro vysokoškolák a SPOROžíro EURO<26 bude zahrnutý neobmedzený počet platieb v eurách v rámci krajín Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP) zadaných prostredníctvom elektronických služieb. Pri ostatných účtoch budú tieto transakcie spoplatnené sumou 0,13 €.

V novom cenníku je uvedený aj poplatok za urgentnú platbu v eurách do krajín EHP (v rámci zahraničného platobného styku). Pri využití elektronických služieb bude vo výške 1,66 €, pri zadaní prevodu na obchodných miestach vo výške 3,32 €. Ostatné poplatky spojené s tuzemským a zahraničným platobným stykom, debetnými kartami a hotovostnými operáciami sa nemenia.

Úvery

Pri Úveroch na bývanie sa zvyšujú poplatky za poistenie úveru, pričom v cenníku už nie sú uvedené zvýhodnené ceny poistenia v prípade dvoch poistených osôb. Po novom zaplatíte za jednu poistenú osobu pri základnom súbore poistenia 7,9 % z predpísanej mesačnej splátky (predtým 7,5 %), pri rozšírenom súbore poistenia 10 % (predtým 9 %) a pri komplexnom súbore poistenia 13,5 % (predtým 12 %). Poistné bude vyššie aj pri Úveroch na čokoľvek. Poplatok na jednu poistenú osobu sa pri rozšírenom aj komplexnom súbore poistenia zvyšuje o 0,5 %. Ostatné poplatky súvisiace s úvermi (aj kreditnými kartami) zostávajú nezmenené.

Tip na porovnanieChcete byť informovaný o zmenách poplatkov Vašej banky? Pridajte sa k nám na Facebook.

30. 06. 2010 -

Prečítajte si aj: Pôžička cez mobil 30 000 eur s poskytnutím do 10 minút Výhodná pôžička až do 30 000 eur Už 10 rokov ponúkajú účet zadarmo. Založiť si ho môžete aj vy cez internet.

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2