mSporenie

mSporenie si môžete otvoriť k účtu mKonto. Založte si účet mKonto a následne si aktivujte mSporenie pomocou formulára v internet bankingu.

Požiadajte o mKONTO on-line:Požiadať

mSporenie je sporiaci účet určený na pravidelné sporenie drobných súm pri týchto typoch platieb:

  • odchádzajúce platby - vnútrobankové aj medzibankové tuzemské odchádzajúce jednorazové platby. Platby medzi vlastnými účtami, platby s budúcim dátumom odoslania, trvalé príkazy, SIPO ani inkaso sa nezapočítavajú.
  • platby debetnými platobnými kartami (hlavnými aj dodatkovými) vydanými k účtu mKonto alebo eMax, vrátane výberov hotovosti pomocou platobných kariet.
  • platby kreditnými kartami vydanými k účtu mKonto, vrátane výberov hotovosti a prevodov z účtov kreditných kariet, s výnimkou vlastných prevodov.

Spôsob sporenia si zvolíte sami z nasledujúcich možností:

  • Zaokrúhľovanie transakcií – rozdiel medzi platenou sumou a sumou zaokrúhlenou nahor na celých 5 EUR. Ak je suma platobnej transakcie násobkom 5 EUR, považuje sa za čiastku určenú na sporenie čiastka 2 EUR. V prípade, že je výška odchádzajúcej platby uskutočnenej na základe platobného príkazu nižšia alebo rovná 5 EUR, na sporenie sa neodvádza žiadna suma.
  • Percento z transakcií – sporí sa suma, ktorá sa vypočíta ako percento v rozsahu od 1 % do 10 % z platobnej transakcie.
  • Fixná suma – sporenie rovnakej sumy v rozmedzí 0,5 EUR až 2 EUR pri každej platbe z mKonta.

Tieto sumy sa pripisujú na účet mSporenia a odpisujú z účtu mKonto. Úroky sa pripisujú mesačne.

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2

Správy

Kryptomeny Záujem o investície do kryptomien dlhodobo rastie. Akým spôsobom je možné nielen Bitcoin kúpiť?
Kryptomena už niekoľko rokov nezaujíma iba technologických nadšencov či priekupníkov pohybujúcich sa v šedej ekonomike. V dnešnej dobe sa jedná o úplne legitímny finančný nástroj, ktorý preniká k širokej verejnosti a stáva sa veľmi obľúbenou investíciou.

vub banka Taliansko má po prvýkrát najlepšiu banku v západnej Európe
Intesa Sanpaolo bola ocenená ako Banka roka v západnej Európe a Banka roka v Taliansku od prestížneho magazínu The Banker.

ako naucit tinedzera sporit 3 tipy, ako naučiť vášho tínedžera nerozhadzovať peniaze
Mladým chýba motivácia sporiť. Vlastné bývanie a zábezpeka rodiny sú plány ďalekej budúcnosti. Poradíme vám 3 praktické tipy, ako navediete svoje dieťa k správnym finančným návykom.

Ďalšie