Prestížne kreditné karty
Zlaté karty
Prvé zlaté kreditné karty boli zavedené spoločnosťou American Express v roku 1966, v roku 1981 ich zaviedli aj spoločnosti MasterCard a VISA. Tak ako v minulosti, aj dnes ostávajú určené hlavne bonitnejším klientom s vyššími mesačnými príjmami a útratami. V hierarchii platobných kariet zaujímajú prvé miesto za štandardnými kreditnými kartami. V balení zlatej karty nájdete okrem klasických funkcií aj rôzne ďalšie benefity. Konkrétne funkcie a doplnkové benefity zlatých kariet závisia od vydavateľa karty a jeho politiky. Na rozdiel od väčšiny štandardných kariet ponúkajú zlaté karty:
- vyššie úverové limity,
- cestovné alebo úrazové poistenie v cene karty,
- okamžitú výmenu karty v prípade núdze,
- 24/7 servis.
V západných krajinách došlo v minulosti k masovému vydávaniu týchto kariet naprieč všetkými segmentmi klientov, čo v konečnom dôsledku znížilo ich hodnotu a karty museli byť nahradené iným produktom – platinovými kartami.
Platinové karty
Platinové karty patrili ešte donedávna k najvyššiemu druhu prestížnych platobných kariet. Pri ich vydávaní banky prihliadajú na bonitu klienta, jeho príjmy a kreditnú históriu. V porovnaní so zlatými kreditnými kartami začínajú pri ešte vyšších limitoch, majú nižšie úrokové sadzby a ponúkajú sadu ďalších extra benefitov, medzi ktoré patria napríklad:
- cestovné poistenie,
- poistenie batožiny,
- 24/7 servis a asistenčné služby – kdekoľvek na svete a v akomkoľvek jazyku,
- 24/7 núdzová výmena karty (Emergency Card Replacement),
- 24/7 prístup k núdzovej hotovosti (Emergency Cash Advance),
- vstup do letiskových salónikov.
Majiteľ platinovej karty sa môže pri jej strate v zahraničí spoľahnúť na rýchlu pomoc – prístup k hotovosti do 24 hodín v najbližšej členskej pobočke banky alebo vydanie náhradnej karty (jej platnosť je časovo obmedzená).
High-end karty (ultimate cards)
High-end kreditné karty sú v súčasnosti na vrchole rebríčka kreditných kariet. Na slovenskom bankovom trhu nie je momentálne v ponuke žiadna takáto karta. Cieľovou skupinou sú bohatí klienti s nedostatkom voľného času. Karty sa snažia reagovať na vysokú kvalitu ich života a poskytovať nadštandardné služby, v niektorých prípadoch hraničiace s prácou osobného asistenta. Medzi najznámejšie high-end kreditné karty patria vo svete Centurion Black od American Express, World Signia od MasterCard a VISA Infinite.
O kartu American Express Centurion Black nie je možné požiadať. Banka ju ponúka klientom, ktorí ročne minú z karty aspoň 250 000 $. Ročný poplatok za kartu je 2 500 $. S kartou získava jej majiteľ elitný status napríklad v zmluvných leteckých spoločnostiach, požičovniach áut a v hoteloch (lepšie izby, raňajky pre dvoch, neskorší príchod, voľný kredit pre útraty v hoteli a pod.). Samozrejmosťou sú servisné služby a rôzne druhy poistenia zahrnuté v cene karty.
Karta MasterCard World Signia je podobne ako karta Centurion Black určená len tým najbonitnejším klientom. Oprávňuje ich na vstup do VIP salónikov na letiskách alebo exkluzívnych klubov, ponúka zdravotnícku a právnu asistenciu, servisné služby. Zaujímavosťou je, že na prednú stranu tejto karty sa vypaľuje laserom podpisový vzor jej držiteľa.
VISA Infinite poskytuje 24/7 servis, prístup na exkluzívne web stránky určené len pre držiteľov karty, rôzne druhy poistenia, hodnotenie vybraných reštaurácií, výhody v elitných hoteloch, servisné služby a pod.
Potrebujete pomôcť?
0948 090 040
+421 948 090 051
Bežný hovor do siete O2
Pomôcky
Správy
Koniec lacných nákupov z Číny
Európska únia pripravuje zavedenie dovozných ciel na lacný tovar z Číny, čo významne ovplyvní ceny na čínskych e-shopoch ako Temu, Aliexpress a Shein.
Taliansko má po prvýkrát najlepšiu banku v západnej Európe
Intesa Sanpaolo bola ocenená ako Banka roka v západnej Európe a Banka roka v Taliansku od prestížneho magazínu The Banker.
Porovnanie účtov zadarmo - 365.bank, mBank a Fio Banka
Kde získate platobnú kartu a výberu z bankomatu zadarmo? Porovnali sme 3 najpopulárnejšie účty zadarmo a vieme, ktorý je pre vás najvýhodnejší.