Čo je balík služieb

Balík služieb je bankový produkt, ktorý okrem bežného účtu obsahuje aj ďalšie doplnkové produkty a služby zviazané s bežným účtom. Bežný účet je základnou položkou balíka.

Predaj balíka služieb je dobrým príkladom tzv. „up-sell“ predajnej stratégie bánk. Aj keď sa balík služieb tvári ako jeden produkt za jednu cenu, v skutočnosti si kupujete niekoľko produktov a služieb súčasne. Podstatou tohto typu predaja je výhodnejšia cena za balík služieb, ktorý okrem bežného účtu môže obsahovať aj:

  • platobnú kartu (štandardnú, prestížnu, virtuálnu pre platby na internete, doplnkovú),
  • služby elektronického bankovníctva (internet banking, mobil banking, SMS banking),
  • niektoré transakcie zadarmo (výbery z bankomatov, platby u obchodníkov, inkasá),
  • možnosť povoleného prečerpania, nazývaného aj povolený debet či kontokorentný úver,
  • cestovné alebo úrazové poistenie,
  • zasielanie výpisov zadarmo atď.

Ak by ste si celý obsah balíka kúpili k bežnému účtu ako osobitné položky, zaplatili by ste určite viac ako za balík. Niektoré položky balíka sa k obyčajnému účtu dokonca kúpiť ani nedajú. Pokiaľ Vám ale k bežnému účtu stačí jedna platobná karta a internet banking, oplatí sa cenu prepočítať aj osobitne.

Banky zatiaľ neumožňujú navoliť si položky balíka služieb jednotlivo (s výnimkou Flexiúčtu od VÚB banky). Balíky služieb sú ponúkané v niekoľkých variantoch – od základných až po tie, ktoré dokážu splniť očakávania aj tých najnáročnejších klientov. Čím viac služieb balík obsahuje, tým je jeho cena vyššia. Pri väčšine balíkov je štandardnou súčasťou platobná karta (VISA, Maestro, MasterCard), služby elektronického bankovníctva a pravidelné zasielanie výpisov z účtu. So stúpajúcou cenou balíka pribúdajú ďalšie služby: bezplatné výbery z bankomatov, bezplatné platby, doplnkové platobné karty zadarmo a pod.

Čo je bežný účet Podľa čoho si vybrať

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

+421 948 090 051

Bežný hovor do siete O2

Správy

sporenie Úspory Slovákov sa zvýšili, inflácia však ohrozuje ich hodnotu
V januári 2024 mali Slováci na bežných a termínovaných účtoch 34,3 miliardy eur.

lacne nakupy Koniec lacných nákupov z Číny
Európska únia pripravuje zavedenie dovozných ciel na lacný tovar z Číny, čo významne ovplyvní ceny na čínskych e-shopoch ako Temu, Aliexpress a Shein.

banka roka 2022 Rozdali sme ocenenia za najlepšie bankové produkty roka 2022
Rozdali sme ocenenia Banka roka v kategórií Najlepšia pôžička, Najlepší bankový bankový účet, Najlepší termínovaný vklad, Najlepšia hypotéka a Stabilná banka roka.

Ďalšie