Čo je balík služieb

Balík služieb je bankový produkt, ktorý okrem bežného účtu obsahuje aj ďalšie doplnkové produkty a služby zviazané s bežným účtom. Bežný účet je základnou položkou balíka.

Predaj balíka služieb je dobrým príkladom tzv. „up-sell“ predajnej stratégie bánk. Aj keď sa balík služieb tvári ako jeden produkt za jednu cenu, v skutočnosti si kupujete niekoľko produktov a služieb súčasne. Podstatou tohto typu predaja je výhodnejšia cena za balík služieb, ktorý okrem bežného účtu môže obsahovať aj:

Ak by ste si celý obsah balíka kúpili k bežnému účtu ako osobitné položky, zaplatili by ste určite viac ako za balík. Niektoré položky balíka sa k obyčajnému účtu dokonca kúpiť ani nedajú. Pokiaľ Vám ale k bežnému účtu stačí jedna platobná karta a internet banking, oplatí sa cenu prepočítať aj osobitne.

Banky zatiaľ neumožňujú navoliť si položky balíka služieb jednotlivo (s výnimkou Flexiúčtu od VÚB banky). Balíky služieb sú ponúkané v niekoľkých variantoch – od základných až po tie, ktoré dokážu splniť očakávania aj tých najnáročnejších klientov. Čím viac služieb balík obsahuje, tým je jeho cena vyššia. Pri väčšine balíkov je štandardnou súčasťou platobná karta (VISA, Maestro, MasterCard), služby elektronického bankovníctva a pravidelné zasielanie výpisov z účtu. So stúpajúcou cenou balíka pribúdajú ďalšie služby: bezplatné výbery z bankomatov, bezplatné platby, doplnkové platobné karty zadarmo a pod.

Čo je bežný účet Podľa čoho si vybrať

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2

Správy

VUB Banka VÚB Banka predstavila 3 nové produkty – osobný účet pre deti a sporiaci účet pre mladých a seniorov
Začiatkom júna predstavila VÚB Banka osobný účet pre deti do 15 rokov a sporiaci účet Junior a Senior.

Najlepší účet zadarmo Porovnanie účtov zadarmo - 365.bank, mBank a Fio Banka
Kde získate platobnú kartu a výberu z bankomatu zadarmo? Porovnali sme 3 najpopulárnejšie účty zadarmo a vieme, ktorý je pre vás najvýhodnejší.

Bonusové karty Porovnanie bonusových kariet Slovnaft, OMV a Shell
Porovnali sme bonusové programy Slovnaft, OMV a Shell a zisťovali sme, ktorá čerpacia stanica vám za tankovanie ponúkne najviac výhod.

Ďalšie