Tento web používa súbory cookie. Viac OK

Nový termínovaný vklad v maďarských forintoch

VÚB banka spustila predaj nových termínovaných vkladov v maďarských forintoch pre fyzické a právnické osoby. Dôvodom je rastúci záujem maďarských občanov o uloženie svojich úspor v slovenských bankách. Aj keď VÚB zaznamenala zvýšený záujem maďarských občanov najmä o vkladové produkty v eurách, rozhodla sa pre nich zriadiť aj termínované vklady vo forintoch, pretože v blízkom období očakáva k posilneniu forintu voči euru. V ponuke banky sú termínované vklady s viazanosťou na 1, 3, 6 a 12 mesiacov s minimálnym otváracím vkladom 40 000 forintov.

S otvorením, vedením a zrušením týchto vkladových produktov nie sú spojené žiadne poplatky. Peniaze sú chránené v rámci Fondu ochrany vkladov. Na termínované vklady je možné bez obmedzenia vkladať ďalšie prostriedky. V prípade potreby si klient môže peniaze vybrať kedykoľvek aj pred uplynutím viazanosti, pričom stratí určitú časť z úrokov v závislosti od dohodnutej doby viazanosti vkladu. Úrokové sadzby pre termínované vklady v HUF sa stanovujú individuálne na obchodnom mieste VÚB. Ak sa klient rozhodne zriadiť si termínovaný vklad s viazanosťou 12 mesiacov a vloží naň 1 500 000 forintov (asi 5 000 €), peniaze sa mu budú úročiť ročnou úrokovou sadzbou 3,25 %.

Tip na porovnaniePorovnajte si termínované vklady vo všetkých bankách!

26. 01. 2012 -

Prečítajte si aj: Využite online služby a uzatvorte si jednoducho účet z pohodlia vášho domova Takto si peniaze určite nepožičiavajte. Pre vaše dobro. Chcete platiť menej za životné poistenie? Porovnajte si ho online.

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2