Koľko musíte zarábať na kúpu bytu v Žiline?

Národná banka Slovenska zaviedla pravidlo, na základe ktorého vám môže byť hypotéka poskytnutá maximálne do výšky 80% hodnoty nehnuteľnosti. Cena dvojizbového bytu blízko centra Žiliny je približne 100 000 €. Podľa nariadenia NBS musíte mať na kúpu takéhoto bytu našetrených aspoň  20 000 €. NBS však zaujíma aj výška vášho platu.

Hypotéku môžete získať maximálne do výšky 8-násobku svojho čistého ročného príjmu. V praxi to znamená, že na dvojizbový byt potrebujete zarábať aspoň 833 € v čistom. Viac o  výške platov sa dozviete kliknutím na tento odkaz.

Porovnanie hypoték

Pokiaľ splíne všetky podmienky stanovené NBS, je vo vašich rukách nájsť si tú najvýhodnejšiu hypotéku. V tom vám pomôže porovnanie hypoték. Stačí, keď zadáte, koľko si chcete požičať a ako dlho chcete splácať a náš porovnávač hypoték vám porovná ponuky jednotlivých bánk na Slovensku.

Ak chcete vedieť viac o aktuálnych podmienkach poskytovania hypoték, minimálnych platoch a porovnaní hypoték, prečítajte si tento článok.

12. 06. 2019 - Lenka Siváková

Prečítajte si aj: Polovicu hypoték na Slovensku si zobrali nezadaní Prehľad dokladov, ktoré potrebujete na vybavenie hypotéky Nehnuteľnosti sú už drahšie ako pred krízou

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2