Hypotéky pre mladých budú dostupnejšie

Premýšľate nad hypotékou pre mladých a nie ste si istí, či spĺňate všetky podmienky na jej poskytnutie? Od 1. apríla do 30. júna 2010 máte šancu získať štátom bonifikovanú hypotéku s vyšším príjmom ako doteraz. Kým do 31. marca 2010 je pre získanie štátneho príspevku jednou z podmienok priemerný hrubý mesačný príjem za predchádzajúci kalendárny rok vo výške najviac 940 €, od 1. apríla sa táto hranica zvyšuje na 1 057,19 €. Rozdiel vyše 117 € umožní najbližšie tri mesiace požiadať o hypotéku so štátnym príspevkom aj tým lepšie zarábajúcim.

Pri hypotekárnych úveroch pre mladých sa porovnáva Váš priemerný hrubý príjem za predchádzajúci kalendárny rok s priemerným príjmom v národnom hospodárstve v predposlednom ukončenom štvrťroku. Keďže v 4. štvrťroku 2009 (október až december) priemerná mzda na Slovensku rástla (najmä kvôli koncoročným odmenám a vyplácaniu 13. platov), 2. kvartál nasledujúceho roka býva z pohľadu podmienok pre získanie štátneho príspevku vždy najvýhodnejší.

Aj v roku 2010 je štátny príspevok vo výške 2% zníženia úrokovej sadzby zo strany štátu a 1% zo strany banky. Celkovo tak získate až o 3 % výhodnejšiu úrokovú sadzbu.

Čo musíte splniť od apríla do júna 2010 pre získanie štátneho príspevku?

Ak o hypotekárny úver žiadate spolu s manželom / manželkou, tieto podmienky musíte splniť obaja. Štátny príspevok sa poskytuje len na jednu zmluvu o hypotekárnom úvere.

Tip na porovnanieChcete si vziať hypotéku pre mladých? Porovnajte si výšku splátky v jednotlivých bankách.

Aké výhody získate s hypotékou pre mladých?

22. 03. 2010 -

Prečítajte si aj: Polovicu hypoték na Slovensku si zobrali nezadaní Prehľad dokladov, ktoré potrebujete na vybavenie hypotéky Nehnuteľnosti sú už drahšie ako pred krízou

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2