VÚB zvyšuje poplatky

Od 1. júna 2014 zmenila VÚB banka cenník. Klienti VÚB zaplatia výrazne viac za Flexiúčet, teda základný balík služieb. Jeho ceny sa menia takto:

Flexiúčet - služby v cene balíka

Produkty a služby zahrnuté v cene balíka sa nezmenili. Zahŕňajú:

Flexiúčet - cenové pásma

Rozdiel medzi cenovými pásmami spočíva v počte voliteľných produktov, ktoré si k Flexiúčtu môžete vybrať. Zvýšenie ceny sa nepremietlo v rozšírení počtu voliteľných produktov. Napríklad v rámci cenového pásma 1 si môžete vybrať 2 až 3 produkty, v rámci pásma 2 je to 4-6 produktov z tejto základnej ponuky:

Ak chcete mať v balíku štandardné produkty a služby, za čo možno považovať debetnú kartu, výbery z bankomatov materskej banky, platby kartou, trvalé príkazy a jednorazové online prevody, musíte si zvoliť balík za 4,50 € mesačne. Ak si nenakombinujete v balíku správne produkty alebo prekročíte počet operácií v rámci balíka, zaplatíte okrem ceny balíka poplatky navyše.

Poplatky za výbery a platby kartou

Od júna sa zvyšujú aj poplatky za výber hotovosti debetnou platobnou kartou z bankomatov VÚB z 0,20 na 0,30 €, z bankomatov iných bánk na Slovensku a vo vybraných krajinách Európy na 2,00 € (predtým 1,50 €). Za platbu kartou u obchodníka zaplatíte 0,15 €.

Poplatky za služby v pobočkách VÚB

Zvyšujú sa tiež poplatky za služby v pobočkách banky. Poplatok za odovzdávanie výpisov osobne v pobočke v inej frekvencii ako 1-krát mesačne vzrástol na 3,00 € za výpis (predtým 2,00 €), bezhotovostný SEPA-Europrevod, Non SEPA-prevod, SEPA inkaso alebo trvalý príkaz v pobočke alebo cez službu Kontakt bude stáť 1,30 € (predtým 1,00 €).

Rastú ceny aj za automatizované služby. Cena za zaslanie SMS správy o pohybe na účte, o zmene zostatku, atď. na čísla slovenských operátorov porastie z 0,05 € na 0,08 €. Na čísla zahraničných operátorov bude stáť 0,20 € za SMS (predtým 0,15 €).

Tip na porovnanieV ktorej banke získate najlacnejší bežný účet?

Zdroj: VÚB banka

05. 06. 2014 - Jana Dudžáková

Prečítajte si aj: Pôžička cez mobil 30 000 eur s poskytnutím do 10 minút Koronavírus zatiaľ neovplyvnil úroky na hypotékach Výhodná pôžička až do 30 000 eur

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2