Pôžička Cetelem
 
Úvod > Bežné účty a balíky služieb >

Bežné účty a balíky služieb pre seniorov a dôchodcov - porovnanie


Bežné účty pre seniorov a dôchodcov

Bežné účty a balíky služiebHľadáte tie najvýhodnejšie senior kontá, bankové účty, bežné účty alebo balíčky služieb pre dôchodcov a seniorov? Chcete zistiť, ktoré produkty sú úplne zadarmo a čo ponúkajú? Na TotalMoney.sk si môžete porovnať aktuálnu ponuku bankových produktov určenú pre seniorov a poberateľov rôznych typov dôchodkov.

Bežné účty a balíky služieb
Základné úcty a balíky služieb
s doplnkovými službami v cene
Pre mladých
vo veku od 10 do 28
rokov
Pre študentov
vo veku od 15 do 28
rokov
Pre seniorov
a dôchodcov
Zaškrtnite požadované parametre bežného účtu
Chcem prístup k peniazom:
prostredníctvom platobnej karty
cez internet banking
telefonicky
v pobočkách banky
Chcem výbery z bankomatov bez poplatku:
z vlastných bankomatov banky
zo všetkých bankomatov na Slovensku
Porovnať

Počet bežných účtov: 6

TotalTip

ZUNO ÚČET za 0 €
•  zadarmo vedenie účtu
•  zadarmo všetky prijaté a odoslané domáce / SEPA platby
•  zadarmo bezkontaktná karta
•  zadarmo všetky trvalé príkazy, inkasá a platby kartou
•  zadarmo mesačný výpis e-mailom
Požiadať   
ZUNO ÚČET PLUS za 2,80 €
•  za 0 € pri platbe kartou nad 100 € mesačne
•  zadarmo všetky výbery od 50 € z bankomatov Tatra banky
•  v cene SMS o všetkých pohyboch na účte
•  v cene poistenie proti zneužitiu ukradnutej / stratenej karty
Požiadať   

Porovnanie bežných účtov a balíkov služieb

 
Mesačný poplatok

Úrok

Min.
zostatok

Prístup k peniazom
 
  Zoradené
Bežné účty porovnanie Bežné účty porovnanie  
 
OTP banka
OTP Senior konto
0 €
0,01 % - €
Komentár: Zvýhodnený účet pre poberateľov dôchodku (bez závislosti od typu dôchodku, resp. od poskytovateľa). Zriadenie a vedenie konta bezplatne, bez minimálneho vkladu alebo zostatku, s platobnou kartou a s IB.
Požiadať
Bežný účet - podrobnosti
VÚB banka
VÚB Senior
0,59 €
0,01 % 6,00 €
Komentár: Pre seniorov. Umožňuje prijímať dôchodkové dávky na zvýhodnený účet .V cene: vedenie účtu, výpisy zasielané elektronicky alebo preberané na pobočke mesačne, vydanie/obnova platobnej karty (možnosť vydania charitatívnej karty DOBRÝ ANJEL), Internet banking, telefonická služba KONTAKT. Zostatok na účte je úročený sadzbou 0,01 % ročne.
Požiadať
Bežný účet - podrobnosti
Sberbank
Konto tretieho veku
0,99 €
0,01 % 10,00 €
Komentár: Pre ľudí na dôchodku. Umožňuje prístup k hotovosti 24 hodín denne prostredníctvom bankomatov, vklady a výbery v pobočkách Sberbank, možnosť získať platobnú kartu zadarmo. Maximálne mesačné poplatky za ďalšie operácie: 0,99 €.
Požiadať
Bežný účet - podrobnosti
Slovenská sporiteľňa
SPOROžíro senior
1,00 €
0,01 % 5,00 €
Komentár: Pre poberateľov dôchodku (starobný, invalidný, výsluhový, vdovský alebo sirotský). V cene: vydanie platobnej karty. Podmienkou je predloženie žiadosti o poukazovanie dávok na účet v banke, resp. potvrdenie orgánu sociálneho zabezpečenia o priznaní dôchodku. Minimálny vklad / zostatok: 0 €.
Požiadať
Bežný účet - podrobnosti
Poštová banka
Dobrý účet pre seniorov
2,00 €
0,01 % 7,00 €
Komentár: V cene: platobná karta, elektronické bankovníctvo, neobmedzený počet prijatých platieb, prevodných príkazov cez elektronické bankovníctvo, trvalých príkazov, inkás, platieb kartou u obchodníka, výberov hotovosti z bankomatov banky a POŠTOMATov. Odmena 0,5% z každej platby kartou.
Požiadať
Bežný účet - podrobnosti
Privat banka
Privatbanka Senior Konto
5,00 €
0,01 % 25,00 €
Komentár: Účet pre poberateľov dávok dôchodkového zabezpečenie, zriadenie bežného účtu bezplatne, vydanie a obnova platobnej karty, zriadenie elektronického bankovníctva bezplatne - Internet banking, GSM banking bezplatne, úročenie bežného účtu štvrťročne, výbery z bankomatov Volksbank zadarmo.
Požiadať
Bežný účet - podrobnosti

Aktualizácia údajov: 24. 04. 2014 - Zdroj: banky | Upozorniť na zmenu alebo chybu

Vysvetlivky:

 • Úrok je úroková miera, ktorou sú úročené peniaze vložené na bežný účet. Úrokové sadzby sú v ročnom vyjadrení.
 • Min. zostatok je minimálna suma, ktorú musíte mať na účte vždy.
 • Prístup k peniazom sú služby a nástroje, prostredníctvom ktorých môžete pristupovať k peniazom vloženým na bežný účet:
  prostredníctvom platobnej karty (symbol znamená, že služba je v cene mesačného poplatku),
  cez internet banking (symbol znamená, že služba je v cene mesačného poplatku),
  telefonicky (symbol znamená, že služba je v cene mesačného poplatku),
  v pobočkách banky.

Pozrite si aj výsledky súťaže finančných produktov Zlatá minca v kategórii Bankové účty.

Bežné účty a balíky služieb pre dôchodcov a seniorov

Ste seniorom, poberáte dôchodok (akýkoľvek) alebo máte nad 60 rokov? Tak práve pre Vás je určená kategória Bežné účty a balíky služieb pre seniorov. Už niekoľko bánk ponúka bežné účty a balíky služieb pre poberateľov dôchodkov a seniorov - za výhodnejšie mesačné poplatky a so zaujímavými službami v cene. Dokonca sa nájdu banky, v ktorých môžete mať bežný účet alebo balík služieb pre dôchodcov zadarmo!

Porovnanie bežných účtov pre dôchodcov a seniorov

Ak hľadáte ten najvýhodnejší a najlacnejší balík služieb pre seniorov, alebo ak sa len potrebujete zorientovať v aktuálnej ponuke bánk, ste na správnom mieste. Pravidelne pre Vás zbierame a aktualizujeme tie najdôležitejšie údaje o bankových produktoch pre seniorov. Môžete si ich jednoducho porovnávať a tak si vyhľadať produkt, ktorý bude najviac vyhovovať Vašim predstavám. Základom porovnanie je určiť spôsob, akým chcete k peniazom na svojom účte pristupovať a spravovať ich. Ak vyžadujete platobnú kartu, internet banking, bankové call centrum alebo ak chcete len banku, ktorá má pobočky, vyznačte konkrétne spôsoby a my Vám nájdeme všetky bežné účty a balíčky služieb pre seniorov a dôchodcov, ktoré ich spĺňajú. Vieme, že nie každý platí rád platobnou kartou a prístup k hotovosti je stále veľmi žiaduci, preto môžete ako ďalšiu podmienku zadať bezplatné výbery z bankomatov.

> Potrebujete pomôcť?

0948 090 040
 0948 090 050
 Bežný hovor do siete O2

Pôžička Cetelem
> Správičky a články

S refinancovaním od Zuno ušetríte až 720 eur
14. 04. 2014 - Zlúčenie viacerých pôžičiek do jednej alebo splatenie dlhu na kreditnej karte. Refinancovanie povoleného prečerpania či najnižší úrok na slovenskom trhu pri splácaní pôžičky. Aj to si môžete vybaviť cez internet. (Inzercia)

Nemáte náhodou v peňaženke falošnú bankovku?
11. 04. 2014 - V roku 2013 sa podarilo odhaliť falošné bankovky a mince za vyše 400 000 €. Ktoré bankovky sa najčastejšie falšujú? Ako odhalíte falošnú mincu? (Inzercia)

Kto ti dá najlepší bežný účet?
13. 02. 2014 - Na Slovensku existuje viac ako 70 bežných účtov a balíkov. Od takých, ktoré obsahujú základné služby, až po balíčky ponúkajúce širokú paletu najrôznejších dodatkových služieb. Existuje ale účet, ktorý by obsahoval tieto služby a bol by lacný, dokonca úplne zadarmo? Existuje. (Inzercia)

Ďalšie »

> Pridajte sa k nám na Facebook

> Sledujte nás na Google+

> TotalTrend

Americké firmy prekonávajú očakávania. Pretože ich predtým znížili
etrend24. 04. 2014 -

Prečo notár nezahrnul do dedičstva dlh?
etrend24. 04. 2014 - Mama mi zomrela pred 5 mesiacmi a zanechala po sebe dlhy. Na predbežnom dedičskom konaní som nahlásila všetky, ktoré mala. Ale na dedičskom konaní sa neobjavil jeden úver, ktorý mama čerpala v nemenovanej banke. Pani notárka mi povedala, že banka ho neuviedla a že je to ich problém. Chcem sa opýtať čo mám teraz s tým robiť. Budem ho musieť zaplatiť?

Fico pod tlakom: Vláda musí v najbližších týždňoch škrtnúť výdavky za 300 miliónov eur
etrend23. 04. 2014 - Dlh Slovenskej republiky vlani prekročil 55 percent HDP, keď dosiahol 55,4 percenta HDP. To spúšťa už tvrdšie sankcie takzvanej dlhovej brzdy. Vláda bude podľa ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti musieť viazať tri percentá očistených výdavkov štátneho rozpočtu tohto roku. Rozpočet pritom predpokladal, že verejné zadlženie vlani ešte tretiu hranicu dlhovej brzdy neprekročí.