Tento web používa súbory cookie. Viac OK
 
    Bežné účty a balíky služieb    

Bežné účty a balíky služieb pre seniorov a dôchodcov - porovnanie


Bežné účty pre seniorov a dôchodcov

Bežné účty a balíky služiebHľadáte tie najvýhodnejšie senior kontá, bankové účty, bežné účty alebo balíčky služieb pre dôchodcov a seniorov? Chcete zistiť, ktoré produkty sú úplne zadarmo a čo ponúkajú? Na TotalMoney.sk si môžete porovnať aktuálnu ponuku bankových produktov určenú pre seniorov a poberateľov rôznych typov dôchodkov.

Bežné účty a balíky služieb
Základné úcty a balíky služieb
s doplnkovými službami v cene
Pre mladých
vo veku od 10 do 28
rokov
Pre študentov
vo veku od 15 do 28
rokov
Pre seniorov
a dôchodcov
Zaškrtnite požadované parametre bežného účtu
Chcem prístup k peniazom:
prostredníctvom platobnej karty
cez internet banking
telefonicky
v pobočkách banky
Chcem výbery z bankomatov bez poplatku:
z vlastných bankomatov banky
zo všetkých bankomatov na Slovensku
Porovnať

Počet bežných účtov: 7

TotalTip

Porovnanie bežných účtov a balíkov služieb

 
Mesačný poplatok

Úrok

Min.
zostatok

Prístup k peniazom
 
  Zoradené
Bežné účty porovnanie Bežné účty porovnanie  
 
OTP banka
OTP Senior konto
0 €
0,01 % - €
Komentár: Zvýhodnený účet pre poberateľov dôchodkov. Zriadenie a vedenie konta bezplatne, bez minimálneho vkladu alebo zostatku, s platobnou kartou a službami elektronického bankovníctva.
Požiadať
Bežný účet - podrobnosti
Poštová banka
Dôchodok PLUS
0 €
0,01 % - €
Komentár: Pre poberateľov dôchodkov. V cene: zriadenie a vedenie účtu, prijaté platby, mesačný výpis z účtu, jeden výber z účtu na pobočke mesačne, doručenie dôchodku až domov.
Požiadať
Bežný účet - podrobnosti
VÚB banka
Senior účet
0,95 €
0,01 % 6,00 €
Komentár: Pre seniorov. Umožňuje prijímať dôchodkové dávky na zvýhodnený účet. V cene: vedenie účtu, výpisy elektronicky alebo na pobočke mesačne, vydanie/obnova platobnej karty, Internet banking, telefonická služba KONTAKT.
Požiadať
Bežný účet - podrobnosti
Slovenská sporiteľňa
SPOROžíro senior
1,00 €
0,01 % - €
Komentár: Pre poberateľov dôchodku (starobný, invalidný, výsluhový, vdovský alebo sirotský). V cene: vydanie platobnej karty, účet sporenia, zasielanie výpisov. Podmienkou je predloženie žiadosti o poukazovanie dávok na účet v banke, resp. potvrdenie orgánu sociálneho zabezpečenia o priznaní dôchodku.
Požiadať
Bežný účet - podrobnosti
Sberbank
môjÚČETsenior1
1,50 €
0,01 % 10,00 €
Komentár: Pre poberateľov všetkých druhov dôchodkov. V cene: platobná karta, internet banking, služby call centra, výbery z bankomatov Sberbank Slovensko, elektronický výpis z účtu. Bez poplatku pri priemernom zostatku vkladov 25 tis. EUR mesačne. Program zdarma a navyše 2 výbery z bankomatov iných bánk na Slovensku a v menovej únii za mesačný objem vkladov na účet 400 EUR + 10 platieb kartou.
Požiadať
Bežný účet - podrobnosti
Poštová banka
Dobrý účet senior
2,00 €
0,01 % 7,00 €
Komentár: Pre poberateľov akýchkoľvek dôchodkov. V cene: platobná karta, elektronické bankovníctvo, neobmedzený počet prijatých platieb, prevodných príkazov cez elektronické bankovníctvo, trvalých príkazov, inkás, platieb kartou u obchodníka, výberov hotovosti z bankomatov banky a POŠTOMATov.
Požiadať
Bežný účet - podrobnosti
Sberbank
môjÚČETsenior2
2,50 €
0,01 % 10,00 €
Komentár: Pre poberateľov akýchkoľvek dôchodkov. Účet s cestovným, majetkovým, úrazovým poistením a s asistenčnými službami. Bez poplatku pri priemernom zostatku vkladov 25 tis. EUR mesačne. Program zdarma a navyše 2 výbery z bankomatov iných bánk na Slovensku a v menovej únii za mesačný objem vkladov na účet 400 EUR + 10 platieb kartou.
Požiadať
Bežný účet - podrobnosti

Aktualizácia údajov: 08. 10. 2015 - Zdroj: banky | Upozorniť na zmenu alebo chybu

Vysvetlivky:

 • Úrok je úroková miera, ktorou sú úročené peniaze vložené na bežný účet. Úrokové sadzby sú v ročnom vyjadrení.
 • Min. zostatok je minimálna suma, ktorú musíte mať na účte vždy.
 • Prístup k peniazom sú služby a nástroje, prostredníctvom ktorých môžete pristupovať k peniazom vloženým na bežný účet:
  prostredníctvom platobnej karty (symbol znamená, že služba je v cene mesačného poplatku),
  cez internet banking (symbol znamená, že služba je v cene mesačného poplatku),
  telefonicky (symbol znamená, že služba je v cene mesačného poplatku),
  v pobočkách banky.

Pozrite si aj výsledky súťaže finančných produktov Zlatá minca v kategórii Bankové účty.

Bežné účty a balíky služieb pre dôchodcov a seniorov

Ste seniorom, poberáte dôchodok (akýkoľvek) alebo máte nad 60 rokov? Tak práve pre Vás je určená kategória Bežné účty a balíky služieb pre seniorov. Už niekoľko bánk ponúka bežné účty a balíky služieb pre poberateľov dôchodkov a seniorov - za výhodnejšie mesačné poplatky a so zaujímavými službami v cene. Dokonca sa nájdu banky, v ktorých môžete mať bežný účet alebo balík služieb pre dôchodcov zadarmo!

Porovnanie bežných účtov pre dôchodcov a seniorov

Ak hľadáte ten najvýhodnejší a najlacnejší balík služieb pre seniorov, alebo ak sa len potrebujete zorientovať v aktuálnej ponuke bánk, ste na správnom mieste. Pravidelne pre Vás zbierame a aktualizujeme tie najdôležitejšie údaje o bankových produktoch pre seniorov. Môžete si ich jednoducho porovnávať a tak si vyhľadať produkt, ktorý bude najviac vyhovovať Vašim predstavám. Základom porovnanie je určiť spôsob, akým chcete k peniazom na svojom účte pristupovať a spravovať ich. Ak vyžadujete platobnú kartu, internet banking, bankové call centrum alebo ak chcete len banku, ktorá má pobočky, vyznačte konkrétne spôsoby a my Vám nájdeme všetky bežné účty a balíčky služieb pre seniorov a dôchodcov, ktoré ich spĺňajú. Vieme, že nie každý platí rád platobnou kartou a prístup k hotovosti je stále veľmi žiaduci, preto môžete ako ďalšiu podmienku zadať bezplatné výbery z bankomatov.

> Potrebujete pomôcť?

0948 090 040
 Bežný hovor do siete O2

> Správičky a články

VÚB mení poplatky za bežné účty
05. 05. 2015 - Od 23. mája 2015 sa zastavuje predaj Flexiúčtov. Nahradia ich dva bežné účty za 6 a 9 € mesačne, ku ktorým bude možné získať zľavu z poplatku.

Plaťte kartou s motívom FIFA 2014
11. 06. 2014 - Slovenská sporiteľňa pripravila limitovanú edíciu kariet FIFA 2014 s motívom majstrovstiev sveta vo futbale v Brazílii.

Poštová banka ponúka výber hotovosti pri pokladni v obchodoch
10. 06. 2014 - Nová služba umožňuje výber hotovosti priamo pri platbe kartou v obchodoch.

Ďalšie »

> Pridajte sa k nám na Facebook

> Sledujte nás na Google+