Štandardná extra tarifa SF

Štandardná tarifa je určená pre všetkých sporiteľov. Peniaze na účte stavebného sporenia sú okrem štátnej prémie zhodnocované aj ročným úrokom vo výške 0,5%. Stavebný úver môžete získať s úrokom 3,4% p.a.. Základné parametre stavebného sporenia a úveru sú pri štandardnej tarife nasledovné:

Úroková sadzba sporenia0,5% p.a.
Mesačný vklad sporenia (% z cieľovej sumy)0,6%
Úroková sadzba stavebného úveru3,4% p.a.
Minimálna mesačná splátka stavebného úveru (% z cieľovej sumy)0,6%
Výška cieľovej sumy5 000 - 170 000 €

V Prvej stavebnej sporiteľni si môžete vybrať zo 6 taríf stavebného sporenia. Pri štyroch tarifách dostanete vyšší úrok na stavebnom sporení, ale zároveň aj vyšší úrok na stavebnom úvere. Patria tu tarify štandardná extra SF a SE a junior extra JF a JE (pre deti). Ak chcete výhodnejšie úročený stavebný úver, PSS vám ponúka úverové tarify. V úverových tarifách však budú vaše vklady úročené nižším ročným úrokom. Od zvolenej tarify závisí:

Výhody štandardnej tarify

Stavebný úver môžete získať po splnení nasledujúcich podmienok: sporíte aspoň 24 mesiacov, dosiahnete požadovanú výšku hodnotiaceho čísla a nasporíte aspoň 25% z cieľovej sumy. Stavebný úver bude vo výške rozdielu cieľovej sumy a nasporených peňazí.

Vklady na účet stavebného sporenia

Na účet stavebného sporenia v PSS môžete posielať peniaze týmito spôsobmi:

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2

Správy

štátna prémia 2020 Štátna prémia v roku 2020 ostáva 70 eur
Štátna prémia predstavuje 2,5 % zo sumy ročných vkladov. Na jej získanie je potrebný vklad 2 800 eur.

ako naucit tinedzera sporit 3 tipy, ako naučiť vášho tínedžera nerozhadzovať peniaze
Mladým chýba motivácia sporiť. Vlastné bývanie a zábezpeka rodiny sú plány ďalekej budúcnosti. Poradíme vám 3 praktické tipy, ako navediete svoje dieťa k správnym finančným návykom.

Najlepší účet zadarmo Porovnanie účtov zadarmo - 365.bank, mBank a Fio Banka
Kde získate platobnú kartu a výberu z bankomatu zadarmo? Porovnali sme 3 najpopulárnejšie účty zadarmo a vieme, ktorý je pre vás najvýhodnejší.

Ďalšie