Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácii OK

VÚB zvyšuje poplatky

Od 1. júna 2014 zmenila VÚB banka cenník. Klienti VÚB zaplatia výrazne viac za Flexiúčet, teda základný balík služieb. Jeho ceny sa menia takto:

Flexiúčet - služby v cene balíka

Produkty a služby zahrnuté v cene balíka sa nezmenili. Zahŕňajú:

Flexiúčet - cenové pásma

Rozdiel medzi cenovými pásmami spočíva v počte voliteľných produktov, ktoré si k Flexiúčtu môžete vybrať. Zvýšenie ceny sa nepremietlo v rozšírení počtu voliteľných produktov. Napríklad v rámci cenového pásma 1 si môžete vybrať 2 až 3 produkty, v rámci pásma 2 je to 4-6 produktov z tejto základnej ponuky:

Ak chcete mať v balíku štandardné produkty a služby, za čo možno považovať debetnú kartu, výbery z bankomatov materskej banky, platby kartou, trvalé príkazy a jednorazové online prevody, musíte si zvoliť balík za 4,50 € mesačne. Ak si nenakombinujete v balíku správne produkty alebo prekročíte počet operácií v rámci balíka, zaplatíte okrem ceny balíka poplatky navyše.

Poplatky za výbery a platby kartou

Od júna sa zvyšujú aj poplatky za výber hotovosti debetnou platobnou kartou z bankomatov VÚB z 0,20 na 0,30 €, z bankomatov iných bánk na Slovensku a vo vybraných krajinách Európy na 2,00 € (predtým 1,50 €). Za platbu kartou u obchodníka zaplatíte 0,15 €.

Poplatky za služby v pobočkách VÚB

Zvyšujú sa tiež poplatky za služby v pobočkách banky. Poplatok za odovzdávanie výpisov osobne v pobočke v inej frekvencii ako 1-krát mesačne vzrástol na 3,00 € za výpis (predtým 2,00 €), bezhotovostný SEPA-Europrevod, Non SEPA-prevod, SEPA inkaso alebo trvalý príkaz v pobočke alebo cez službu Kontakt bude stáť 1,30 € (predtým 1,00 €).

Rastú ceny aj za automatizované služby. Cena za zaslanie SMS správy o pohybe na účte, o zmene zostatku, atď. na čísla slovenských operátorov porastie z 0,05 € na 0,08 €. Na čísla zahraničných operátorov bude stáť 0,20 € za SMS (predtým 0,15 €).

Tip na porovnanieV ktorej banke získate najlacnejší bežný účet?

Zdroj: VÚB banka

05. 06. 2014 - Jana Dudžáková

Prečítajte si aj: Stavebné sporenie v roku 2019 Využite online služby a uzatvorte si jednoducho účet z pohodlia vášho domova Zoznam poskytovateľov nebankových pôžičiek

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2