Štandardná extra tarifa SF

Štandardná tarifa je určená pre všetkých sporiteľov. Peniaze na účte stavebného sporenia sú okrem štátnej prémie zhodnocované aj ročným úrokom vo výške 0,5%. Stavebný úver môžete získať s úrokom 3,4% p.a.. Základné parametre stavebného sporenia a úveru sú pri štandardnej tarife nasledovné:

Úroková sadzba sporenia0,5% p.a.
Mesačný vklad sporenia (% z cieľovej sumy)0,6%
Úroková sadzba stavebného úveru3,4% p.a.
Minimálna mesačná splátka stavebného úveru (% z cieľovej sumy)0,6%
Výška cieľovej sumy5 000 - 170 000 €

V Prvej stavebnej sporiteľni si môžete vybrať zo 6 taríf stavebného sporenia. Pri štyroch tarifách dostanete vyšší úrok na stavebnom sporení, ale zároveň aj vyšší úrok na stavebnom úvere. Patria tu tarify štandardná extra SF a SE a junior extra JF a JE (pre deti). Ak chcete výhodnejšie úročený stavebný úver, PSS vám ponúka úverové tarify. V úverových tarifách však budú vaše vklady úročené nižším ročným úrokom. Od zvolenej tarify závisí:

Výhody štandardnej tarify

Stavebný úver môžete získať po splnení nasledujúcich podmienok: sporíte aspoň 24 mesiacov, dosiahnete požadovanú výšku hodnotiaceho čísla a nasporíte aspoň 25% z cieľovej sumy. Stavebný úver bude vo výške rozdielu cieľovej sumy a nasporených peňazí.

Vklady na účet stavebného sporenia

Na účet stavebného sporenia v PSS môžete posielať peniaze týmito spôsobmi:

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2

Správy

Stavebné sporenie Stavebné sporenie v roku 2019
Stavebné sporenie čakajú od 1. januára 2019 veľké zmeny. Oplatí sa ešte?

ČSOB Využite online služby a uzatvorte si jednoducho účet z pohodlia vášho domova
Vývoj technológií stále napreduje a s ním aj zjednodušenie služieb – vo všetkých oblastiach, aj finančných. To, čo nás v minulosti trvalo pol dňa a stovky krokov, dnes zvládneme z pohodlia domova. Jediné, čo potrebujeme je pripojenie na internet. Takto jednoducho si dokážete zriadiť aj účet v banke. Ako na to?

Životné poistenie porovnanie Chcete platiť menej za životné poistenie? Porovnajte si ho online.
TotalMoney.sk spustilo prvé online porovnanie rizikových životných poistení.

Ďalšie