Tento web používa súbory cookie. Viac OK

Vernostné kreditné karty

Kreditné karty

Porovnajte si kreditné karty, ktoré pre Vás pripravili banky spolu s partnermi z komerčnej sféry. Pozrite sa, či kreditnú kartu neponúka aj niektorá z obchodných značiek, ktorej ste klientom. Tieto karty bývajú často výhodnejšie ako klasické bankové karty, pretože poskytujú zaujímavé bonusy. Môžete s nimi získavať zľavy, nákupné poukážky alebo body, ktoré vymeníte za tovar alebo služby.

TotalTip

Porovnanie kreditných kariet

Vyberte parameter, ktorý chcete porovnať

Úrok Zoradené
Ročná úroková miera. Vyjadruje, koľko musíte zaplatiť banke za požičanie peňazí. Čím je úrok vyšší, tým musíte zaplatiť viac.
Bezúročné
obdobie
Čas, počas ktorého nebudú platby kreditnou kartou úročené. Čím je bezúročné obdobie dlhšie, tým neskôr stačí dlh na karte vyrovnať bez platenia úrokov.
Bezúročné obdobie sa vzťahuje len na platby kartou u obchodníkov.
Úverový
limit
Minimálna a maximálna výška úveru, ktorú poskytuje banka pre danú kreditnú kartu. Výšku úverového limitu si volíte v priebehu vybavovania karty.
Min.
splátka
Peniaze vyčerpané z kreditnej karty je potrebné splácať aspoň minimálnou mesačnou splátkou. Minimálna splátka je určená buď ako % z dlhu alebo ako % z celkového úverového limitu.
Štandardne ide o minimálnu výšku splátky, takže vyčerpané peniaze môžete na kartu splácať aj vyššími splátkami alebo môžete splatiť všetko naraz.
Poplatky
za rok
Je to buď ročný poplatok alebo 12x mesačný poplatok. Pokiaľ banka používa súčasne ročný aj mesačný poplatok, sú spočítané do jednej sumy.
Rozpis poplatkov si zobrazíte po kliknutí na obrázok karty.
Home Credit
Karta Premia
26,28 % 51
dní
od 320 do
2300 €
4%
z dlžnej sumy
19,56 € Požiadať
Podrobnosti
Za každodenné platby kartou získavate prémiové € vo výške 1 %, platbou v obchodoch označených logom Premia získate prémiové € v hodnote od 2-10% z hodnoty nákupu. Keď kartou zaplatíte v predajni, v ktorej ste si ju vybavili, svoj nákup uhradíte nazbieranými prémiovými €. Prvý rok neplatíte poplatok za vedenie účtu 1,63 € mesačne (19,56 € ročne). V ďalších rokoch Vám bude poplatok odpustený, ak bezhotovostné platby kartou dosiahnu počas roka minimálne 1 200 €.

Aktualizácia údajov: 28. 04. 2017 - Zdroj: banky | Upozorniť na zmenu alebo chybu

Vysvetlivky:

Vernostné kreditné karty

Vernostné kreditné karty (niekedy tiež nazývané co-brandované karty) sú vydávané v spolupráci banky s veľkými obchodnými reťazcami, poisťovňami, čerpacími stanicami, leteckými spoločnosťami, telekomunikačnými operátormi alebo inými ziskovými či neziskovými organizáciami. Ich úlohou je posilniť lojalitu zákazníka ku konkrétnej značke.

Za používanie vernostnej kreditky obvykle získavate odmeny - od okamžitých zliav u dohodnutých partnerov až po rôzne systémy zbierania bodov, ktoré si môžete neskôr vymeniť za konkrétny tovar či službu alebo uplatniť ako zľavu z ich ceny.

Spravidla platí, že vernostnú kreditnú kartu môže získať len registrovaný zákazník konkrétneho partnera. Ak chcete napríklad Kreditnú kartu NAY Extra Premium, musíte sa najprv stať členom NAY Extra klubu. Pre splnenie tejto podmienky je potrebné nakúpiť v NAY Elektrodome tovar v hodnote minimálne 300 €.

Pokiaľ sa rozhodujete o kreditnej karte a ste zákazníkom spoločnosti, ktorá má vlastnú vernostnú kreditku, určite túto kartu vezmite do úvahy. Vernostné kreditné karty sú často výhodnejšie a lacnejšie ako klasické bankové kreditné karty bez benefitov.

Porovnanie vernostných kreditných kariet

Porovnanie zahŕňa najdôležitejšie parametre vernostných kreditných kariet: úrok, úverový limit, minimálnu mesačnú splátku, dĺžku bezúročného obdobia a ročné poplatky. V tabuľke nájdete aj informácie o odmenách za používanie jednotlivých vernostných kreditných kariet.

Chcete odmenu za každú platbu kartou? Pozrite si aj cash-back kreditné karty.

Cash-back kreditné karty  

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2

Správy

Nebankové pôžičky Zoznam poskytovateľov nebankových pôžičiek
Národná banka Slovenska zverejnila zoznam nebankových poskytovateľov pôžičiek oprávnených poskytovať pôžičky.

Pôžičky si takto neberte Takto si peniaze určite nepožičiavajte. Pre vaše dobro.
Neriskujte zbytočne dobré vzťahy alebo majetok. Takto si peniaze nepožičiavajte.

Životné poistenie porovnanie Chcete platiť menej za životné poistenie? Porovnajte si ho online.
TotalMoney.sk spustilo prvé online porovnanie rizikových životných poistení.

Ďalšie