Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácii OK

Hypotéky na prefinancovanie - prehľad úrokov

Hypotéky porovnanie

Hľadáte hypotéku s najnižším úrokom? Na TotalMoney.sk pre Vás pravidelne aktualizujeme úrokové sadzby pre hypotekárne úvery v jednotlivých bankách. Môžete si porovnať klasické hypotéky na kúpu nehnuteľnosti, hypotekárne úvery so štátnou bonifikáciou pre mladých, bezúčelové americké hypotéky, ale aj hypotéky na prefinancovanie aktuálnej hypotéky.

Úroky nie sú všetko! Porovnajte si aj výšku splátky, poplatky a celkové preplatenie.

TotalTip

Porovnanie úrokov pre hypotéky

Vyberte parameter, ktorý chcete porovnať

Bez
fixácie
Fixácia
1
rok
Fixácia
2
roky
Fixácia
3
roky
Fixácia
5
rokov
Fixácia
10
rokov
- - - 1,25 % 1,35 % 2,50 % Porovnať
- - - 1,50 % - - Porovnať
- 1,64 % - 1,74 % 2,04 % - Porovnať
- - - 1,20 % 1,20 % 2,20 % Porovnať
- 1,19 % - 1,19 % 1,39 % 2,79 % Porovnať
- 1,45 % 1,45 % 1,25 % 1,55 % - Porovnať
- - 1,69 % 1,79 % 1,99 % 2,89 % Porovnať
- - - 1,29 % 1,29 % 2,29 % Porovnať
- 1,00 % 1,00 % 1,00 % 1,00 % - Porovnať
- 1,28 % - 1,38 % 1,68 % - Porovnať

Aktualizácia údajov: 14. 01. 2019 - Zdroj: banky | Upozorniť na zmenu alebo chybu

Vysvetlivky:

Hypotéky na prefinancovanie - úroky

Hypotéka na prefinancovanie inej hypotéky, hypotekárneho úveru, úveru na bývanie alebo úveru zabezpečeného záložným právom k nehnuteľnosti (tzv. americkej hypotéky) predstavuje špeciálny tip účelovej hypotéky. Prefinancovať hypotéku sa oplatí v prípade, ak existuje možnosť súčasný úver nahradiť novým úverom s lepšími podmienkami. Pod lepšími podmienkami sa myslí hlavne nižšia úroková sadzba. Aby sa prefinancovanie oplatilo, rozdiel medzi súčasnou a novou úrokovou sadzbou by mal byť aspoň 0,3 %. S prefinancovaním hypotéky môžu byť totiž spojené viaceré náklady, napríklad poplatok za poskytnutie novej hypotéky, poplatky na katastri nehnuteľností súvisiace so zmenou záložného práva, poplatky za nový znalecký posudok a podobne.

Najlepším časom na prefinancovanie súčasnej hypotéky je obdobie konca fixácie úrokovej sadzby. V tomto období je možné celú hypotéku splatiť predčasne a bez poplatkov. Obdobie 2 až 3 mesiace pred koncom fixácie úrokovej sadzby je ideálne využiť na porovnanie aktuálnych ponúk bánk v oblasti hypoték na prefinancovanie. V prípade nájdenia hypotéky s lepšími podmienkami ostane dostatok času na jej vybavenie, ale aj na predčasné splatenie súčasnej hypotéky. Po schválení novej hypotéky je potrebné súčasnú banku požiadať o predčasné splatenie hypotéky (banka vyčísli dlžný zostatok na súčasnej hypotéke k stanovenému termínu) a zároveň od nej vyžiadať súhlas so zápisom novej banky ako druhého záložného veriteľa v katastri nehnuteľností. Nová banka Vám pripraví podklady pre kataster nehnuteľností a po ich prijatí katastrom zrealizuje predčasné splatenie súčasnej hypotéky. Po splatení hypotéky pôvodná banka zruší svoje záložné právo zapísané v katastri nehnuteľností.

Prehľad úrokových sadzieb na TotalMoney.sk Vám umožní rýchle a jednoduché porovnanie hypoték na prefinancovanie podľa výšky úrokov a doby ich fixácie. Ak si chcete hypotéky porovnať aj podľa poplatkov, výšky mesačnej splátky a celkového preplatenia, využite naše detailné porovnanie hypoték na refinancovanie.

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2

Správy

ČSOB Využite online služby a uzatvorte si jednoducho účet z pohodlia vášho domova
Vývoj technológií stále napreduje a s ním aj zjednodušenie služieb – vo všetkých oblastiach, aj finančných. To, čo nás v minulosti trvalo pol dňa a stovky krokov, dnes zvládneme z pohodlia domova. Jediné, čo potrebujeme je pripojenie na internet. Takto jednoducho si dokážete zriadiť aj účet v banke. Ako na to?

Nebankové pôžičky Zoznam poskytovateľov nebankových pôžičiek
Národná banka Slovenska zverejnila zoznam nebankových poskytovateľov pôžičiek oprávnených poskytovať pôžičky.

Pôžičky si takto neberte Takto si peniaze určite nepožičiavajte. Pre vaše dobro.
Neriskujte zbytočne dobré vzťahy alebo majetok. Takto si peniaze nepožičiavajte.

Ďalšie