Pôžička Cetelem

Úvod > Správičky a články >

Nový termínovaný vklad v maďarských forintoch


Termínovaný vklad v maďarských forintochNový termínovaný vklad v maďarských forintoch

VÚB banka spustila predaj nových termínovaných vkladov v maďarských forintoch pre fyzické a právnické osoby. Dôvodom je rastúci záujem maďarských občanov o uloženie svojich úspor v slovenských bankách. Aj keď VÚB zaznamenala zvýšený záujem maďarských občanov najmä o vkladové produkty v eurách, rozhodla sa pre nich zriadiť aj termínované vklady vo forintoch, pretože v blízkom období očakáva k posilneniu forintu voči euru. V ponuke banky sú termínované vklady s viazanosťou na 1, 3, 6 a 12 mesiacov s minimálnym otváracím vkladom 40 000 forintov.

S otvorením, vedením a zrušením týchto vkladových produktov nie sú spojené žiadne poplatky. Peniaze sú chránené v rámci Fondu ochrany vkladov. Na termínované vklady je možné bez obmedzenia vkladať ďalšie prostriedky. V prípade potreby si klient môže peniaze vybrať kedykoľvek aj pred uplynutím viazanosti, pričom stratí určitú časť z úrokov v závislosti od dohodnutej doby viazanosti vkladu. Úrokové sadzby pre termínované vklady v HUF sa stanovujú individuálne na obchodnom mieste VÚB. Ak sa klient rozhodne zriadiť si termínovaný vklad s viazanosťou 12 mesiacov a vloží naň 1 500 000 forintov (asi 5 000 €), peniaze sa mu budú úročiť ročnou úrokovou sadzbou 3,25 %.

Tip na porovnaniePorovnajte si termínované vklady vo všetkých bankách!

26. 01. 2012 -

> Potrebujete pomôcť?

0948 090 040
 0948 090 050
 Bežný hovor do siete O2

Pôžička Cetelem
> Pridajte sa k nám na Facebook

> Sledujte nás na Google+

> TotalTrend

Už nie bežní, ešte nie privátni
etrend19. 04. 2014 - Ľudia s čistým príjmom okolo 1 500 eur mesačne a bankovými vkladmi aspoň 20-tisíc eur majú o dôvod na radosť viac. Banky sa začali posledný rok o nich viac zaujímať a ich záujem by mal najbližšie roky ešte rásť.

Exekútori budú s bankami komunikovať zadarmo. A konečne elektronicky
etrend18. 04. 2014 - Parlamentom schválený a prezidentom podpísaný balík noviel zákonov proti úžere zlacní a zrýchli aj exekučné konanie. Do novely Exekučného poriadku sa dostalo ustanovenie, podľa ktorého musia súčinné tretie osoby poskytnúť súdnym exekútorom požadované informácie bezplatne. Týka sa to aj bánk, ktoré navyše budú musieť informácie o bankových účtoch dlžníka poskytnúť aj elektronicky.

Prídeme o byt kvôli dlhom na odvodoch?
etrend17. 04. 2014 - Po ukončení dedičského konania sme sa dvaja súrodenci stali vlastníkmi bytu po matke rovným dielom. Obidvaja sme dlhodobo nezamestnaní. Moja sestra má ale podlžnosti v Sociálnej poisťovni a v súčasnosti rieši túto pohľadávku exekútor. Ja nemám žiadne dlhy alebo nevyriešené pohľadávky. Môže exekútor siahnuť na byt, ktorý sme zdedili po matke minulý rok? Môžeme o tento byt prísť?